POS sistemos parduotuvėms: painiai skambanti sąvoka iš tiesų yra ne tokia ir sudėtinga

Aplink mus sklando tiek daug sąvokų, jog į kiekvieną jų, savaime suprantama, gilintis būtų netikslinga, o ir mūsų „aparatui“ tai būtų nepakeliama. Tačiau karts nuo karto išsiaiškinti vieno ar kito žodžio reikšmę iš tiesų pravartu. Neretai dar ir paaiškėja, jog tai, kas atrodo yra „paukščių kalba“ – iš tiesų labai arti mūsų. Puikus pavyzdys – POS sistemos parduotuvėms. Iš žodžių junginio, tikėtina, žinote tik „parduotuvės“ reikšmę. POS sistemos – tai kasos aparatai, sujungiantys paprasto kasos aparato bei kompiuterio darbą. POS stiprybė, lyginant su įprastais elektroniniais kasos aparatais – didesnis lankstumas bei pritaikomumas prie skirtingų klientų poreikių.

POS sistemos parduotuvėms yra sudarytos iš 3 pagrindinių komponentų.

Kompiuterio. Tai gali būti tiek įprastas stacionarusis, tiek specializuotas POS kompiuteris, atliekantis papildomas funkcijas (liečiamas ekranas, kortelių skaitytuvas ir kita).

Kompiuterinio kasos aparato. Pastarasis tarnauja ne tik kaip paprastas kasos aparatas, bet papildomai turi stalčių pinigams bei atlieka kvitų spausdinimo funkciją.

Programinės įrangos. Pastaroji veikia taip, jog, POS programai atliekant pagrindines kasos aparato funkcijas, šios darbas derinamas ir su buhalterinės apskaitos programa.

POS sistemos dažniausiai yra naudojamos mūsų minėtose parduotuvėse, tai yra mažmeninės prekybos vietose. Priklausomai nuo konkrečios veiklos ypatybių bei individualių reikalavimų, gali būti naudojamos įvairios funkcijos, pavyzdžiui, lojalumo, nuolaidų kortelės ir kita.

Kita populiari pritaikomumo sritis – maitinimo įstaigos. Lyginant su prekybos vietomis, čia naudojamos POS sistemos išsiskiria savo dizainu. Atsižvelgiant į darbo ypatybes, įprastai naudojamasi integruotu liečiamu ekranu (nešiojamieji ar planšetiniai kompiuteriai, bevieliai delninukai). Prieinamos papildomos funkcijos, skirtos sąskaitų spausdinimui, užsakymų virtuvei perdavimui, lojalumo ar nuolaidų kortelių pritaikymui, sąskaitų rinkimui. Šiuo atveju, maksimaliai išnaudojant darbo vietos plotą, kasininko ekranas ir kompiuteris yra susieti į vieną įrenginį.

Kalbant apie POS sistemų privalumus, neabejotinai svarbus faktas, jog klientai turi galimybę už įsigytas prekes/suteiktas paslaugas mokėti tiek banko kortele, tiek grynaisiais, o duomenys į buhalterinės apskaitos programas patenka iš vieno įrenginio.

Neabejotinai svarbus ir kitas niuansas – faktas, jog, dėl naudojamų POS sistemų, ženkliai sumažėja finansinės rizikos pavojus. Čia laikomi pinigais yra saugesni, o ir šių kontrolė paprastesnė, nes pinigai automatiškai pervedami į konkrečią sąskaitą. 

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus