Kroatija: kada vykti ir ką pamatyti?

Planuodami atostogas išsirenkame kryptį, užsisakome bilietus ir laukiame kelionės. Kartais aiškaus plano neturėjimas gali padėti išsilaisvinti ir patirti daugybę nuotykių. Visgi, dažniausiai tai būna varginanti patirtis – pasidomėti apie šalies kultūrą, lankytinas vietas bei žmones būtina. Išvyka į Kroatiją ne išimtis: kada vykti ir ką pamatyti?

Kada vykti?

Vienas pagrindinių klausimų, į kurį turite sau atsakyti: kokia transporto priemone pasieksite valstybę? Kroatija lėktuvu pasiekiama gana greitai, o važiuojant automobiliu tikrai užtruksite visą dieną. Vasarą tai gali būti pernelyg varginantis pasirinkimas dėl pietuose vyraujančios karštos temperatūros. Žinoma, svarbu apgalvoti ir tai, ar iš esmės vykstate pailsėti paplūdimiuose prie jūros ar ruošiatės ieškoti vietų, kurias norite aplankyti. Pirmu atveju, vykti vasarą tikrai neturėtų būti problema šilumą mėgstantiems žmonėms – Jūsų laukia karšti orai ir labai šiltas jūros vanduo. Jei norite pasilepinti saule, tačiau keliaujant trokštate balanso ir vertinate šiek tiek vėsesnius orus, geriau rinkitės išvyką rugsėjo-spalio mėnesiais. Tuomet Kroatijoje tikrai pakankamai šilta, bet oras nevargina norinčių pamatyti daugiau nei įspūdingus paplūdimius.

Vietos, kurias rekomenduojama aplankyti:

  • Plitvicos nacionalinis parkas yra vieta, kuri yra be galo mylima visų turistų. Taip yra ne veltui – juk čia gamta atskleidžia tikrą savo grožį. Unikalūs ežerai, miškai ir kriokliai sukuria tokį unikalų kraštovaizdį, kad labiausiai varginanti dalis apsilankant čia gali būti ne ilgi atstumai, kuriuos reikia suvaikščioti, o žmonių grūstys. Geriausias laikas aplankyti šią vietą yra žiemos mėnesiais, nes ne tik būna mažiau turistų, bet ir įėjimo kaina daug mažesnė nei, pavyzdžiui, vasarą. Apgalvokite, kiek norite laiko čia būti, nes norint pamatyti kuo daugiau nuostabių kraštovaizdžių reikia atitinkamai rinktis ilgesnį maršrutą. Pasirinkti galite tiek trumpus, apie 3 valandas trunkančius, tiek ilgus, net 9 valandų Jūsų laiko reikalaujančius maršrutus.
  • Dubrovnikas – miestas, kurį aplankyti būtina. Ypač, jei keliaudami vertinate vietas, kuriose gausu istorinės atminties pėdsakų. Būtent šiame mieste unikali ryškiaspalvė gamta persipina su istorija – kurortas yra apsuptas gynybinės sienos. Paskutiniu metu šis miestas turistus traukia vien dėl to, nes jame buvo filmuotas populiarusis serialas “Sostų karai”, tad, jei paskutinis sezonas Jūsų nenuvylė ir dievinate šį kūrinį, tai dar viena priežastis aplankyti Dubrovniką.
  • Kroatijos paplūdimiai yra vaizdinys, kurį pamatyti turi kiekvienas. Žinome, kad Kroatija lėktuvu pasiekiama greitai – atvykę nustebsite, jog dauguma čia esančių autobusų keliauja ir naktį, o gražiuosius paplūdimius ir pakrantes galite pasiekti tikrai greitai. Verta aplankyti Nugal ir Stiniva paplūdimius. Jus nustebins kraštovaizdis bei palyginus pigus apgyvendinimas teritorijoje.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus