Lakaja – puiki upė baidarėms

Švenčionių rajone, tarp Molėtų ir Švenčionių miestų vingiuojanti Lakaja – vandeninga ir vaizdinga upė, puikiai tinkanti plaukimui baidarėmis. Populiarumą lemia labai vaizdingas maršrutas, kurį įveikti nėra sunku.

Baidarių nuoma Lakaja puikiai tinka ir jaunimo kompanijoms, ir šeimoms su vaikais ar ramesnio plaukimo norintiems senjorams, kadangi čia nėra labai pavojingų vingių, daugybės kritusių medžių ar kitų kliūčių, kurios trukdo patogiai ir saugiau irtis finišo link.

Plaukti per Labanoro girią – nuostabi patirtis. Dažnai plaukimo maršrutai pradedami nuo Lakajų ežerų, o ir pati upė kerta ne tik juos, bet ir dar keletą mažesnių, tad po upės vingių galite ramiai pasiirstyti ežeruose ar palenktyniauti su kartu plaukiančiais – galimybių Lakajos maršrutai suteikia tikrai nemažai.

Jei susidomėjote baidarių nuoma Lakaja, apie baidarių rezervaciją pagalvokite likus bent kelioms dienoms iki numatomo plaukimo – Aukštaitijos regionas, kuriame vingiuoja ir Lakaja, yra ypatingai populiarus tarp norinčių plaukti baidarėmis ar valtimis, todėl ne visuomet, ypač ilgaisiais savaitgaliais, pavyksta išsinuomoti plaukimo priemones.

Įdomu plaukti su nakvyne. Tokiu atveju plaukiama ne tik Lakaja, bet ir Žeimena (dažniausiai, tačiau galima rinktis Lakają ir Molėtų ežeryną, tokiu atveju į Žeimeną nebeįplaukiama, o plaukimas trunka dvi dienas). Šios dvi upės gerai žinomos tarp visos Lietuvos baidarių mėgėjų, vertinamos labai gerais balais ir sulaukia nemažai dėmesio. Nepaisant didelių srautų – Žeimena vis dar yra viena švariausių Lietuvos upių.

Ruošdamiesi plaukimui, nesvarbu kokias upes pasirinksite, susipažinkite su maršrutu, įvertinkite jo tinkamumą Jums ir Jūsų kompanijai, pasvarstykite apie galimybę plaukti su nakvyne (palapinėse, kaimo turizmo sodybose), sugalvokite ir papildomos veiklos, prisiminkite kaip įkurti laužą – tai suteiks Jūsų kelionei kur kas daugiau nuotykių, o jei plauksite su vaikais – jų įspūdžiai bus be galo įdomūs ir stiprūs.

Plaukimas Lakaja siūlomas tik šiltuoju metų laiku, atvėsus orams šia upe retai kas plaukia, nors ir pasitaiko tokių entuziastų. Kviečiame Jus pradėti galvoti apie baidarių nuomą Lakaja jau dabar, o plaukimui pasirinkti Jums laisvą savaitgalį baidarių nuomos sezono metu – nuo balandžio vidurio iki spalio!

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus