Kelionės: Egiptas

egypt-pyramidsEgiptas traukia keliautojus Gizos piramidėmis. Keliones po Egiptą metu ne mažiau įspūdžių palieka ir Didysis Gizos sfinksas, Dašuro piramidės, Karnako šventykla, Hačepsutos laidojimo šventykla, Nacionalinis Egipto muziejus, Tanio lobis, Sultono Hasano Mečetė, Kairo bokštas, Romėnų teatras, Pompėjos kolona, Ras Mohammed parkas.

Gizos piramidės stovi dykumingoje Gizos plynaukštėje. Piramidės pastatytos tam, kad saugotų nemirtingus faraonų kūnus. Jos pastatytos iš akmens luitų, kurie sveria iki penkiolikos tonų. Piramidės buvo apmūrytos plytomis, bet per tūkstantmečius dauguma jų nulupta ir sunaudota kitiems pastatams. Cheopso piramidė yra vienintelis iki šių laikų išlikęs senojo pasaulio stebuklas.

Didysis Gizos sfinksas, gulinčio liūto su žmogaus galva skulptūra, yra didžiausia monolitinė skulptūra pasaulyje. Jos aukštis siekia net dvidešimt metrų, ilgis – septyniasdešimt tris sup use metro, plotis – šešis metrus. Tai tupinčio liūto su žmogaus galva figūra. Tikslus Sfinkso amžius neaiškus. Jo paskirtis taip pat nežinoma, galbūt jis turėjo saugoti Gizos plokštikalnį. Gizos piramidės ir Sfinksas priklauso žymiausiems Egipto architektūros paminklams.

Kelionės metu aplankę Dašuro piramides, pamatysite Raudonąją piramidę. Ji taip vadinama dėl savo spalvos.

Nacionaliniame Egipto muziejuje saugoma virš 100 000 eksponatų iš beveik kiekvieno Egipto istorijos periodo. Viena iš muziejaus žavesio paslapčių – silpnas apšvietimas, nes klajoti prieblandoje aplink lobių vertybes yra nepakartojama.

Egiptas įdomus ne tik istorinėmis vertybėmis, bet ir įdomiais gamtos objektais, kuriuos kelionės metu tikrai verta pamatyti. Vienas tokių – Baltoji dykuma arba kitaip Sacharos el Beyda. Ji sparčiai populiarėja tarp turistų. Baltoji dykuma – tai saugomas gamtos rezervatas, garsėjantis neįprastos kreidos uolomis, kurias formuoja žemo lygio vėjo erozija. Dėl neatsargaus žmonių elgesio jos sparčiai nyksta, todėl lankytojams reikia būti atsargiems. Šios dykumos smėlis yra baltas ir todėl ji vadinama Baltąja.

Unikalus Ras Mohammed parkas – tai povandeninio Raudonosios jūros pasaulio draustinis, esantis 18 km nuo Šarm El Šeicho kurorto. Garsėja jis koralų, floros ir faunos įvairove. Parkas yra įtrauktas į UNESCO organizacijos saugomų objektų sąrašą.

Pigios kelionės ar paskutinės minutės pasiūlymų teiraukitės kelionių organizatorių. Įspūdžiai tikrai nenuvils!

egiptas

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus