ILGAAMŽIAI PUODAI JŪSŲ VIRTUVEI

Gaminamo maisto kokybę lemia ne tik kokybiški maisto produktai, iš kurių jie yra pagaminti, bet ir puodas, kuriame maistas verdamas, troškinamas ar kepamas. Tikriausiai nesuklysime sakydami, kad puodas yra bene svarbiausias indas virtuvėje, todėl išsirinkti tinkamą variantą kartais būna gana sudėtinga.

Iš kokių medžiagų yra gaminami puodai ir puodų rinkiniai?

Puodai ir puodų rinkiniai yra gaminami iš nerūdijančio plieno, keramikos, aliuminio ir ketaus. Iš nerūdijančio plieno pagaminti puodai ir puodų rinkiniai yra tinkami tiek maisto virimui, tiek virimui garuose, tiek troškinimui. Iš šios medžiagos pagamintus puodus yra paprasta prižiūrėti, jie tinka indukcinėms kaitlentėms ir tinkamai prižiūrimi visada atrodo estetiškai. Nerūdijančio plieno puodai nėra reiklūs priežiūrai. Juos galima plauti indaplovėje. Vienintelis dalykas, kurio reikėtų vengti, tai plauti dar įkaitusius nerūdijančio plieno puodus. Keraminiai puodai idealus variantas mėgstantiems troškintą maistą. Jie puikiai išlaiko šilumą, todėl maistas juose ilgiau išbūna karštas. Juos lengva plauti ir prižiūrėti. Iš aliuminio pagaminti puodai dar visai, palyginus, neseniai buvo labai populiarūs. Jie yra nebrangūs, lengvi ir gerai praleidžia šilumą. Iš ketaus pagaminti puodai yra sunkūs. Jie kaista ilgiau nei puodai, pagaminti iš kitų medžiagų, tačiau ilgiau išlieka šilti. Tinkamai prižiūrimi ketaus puodai tarnauja ilgai ir su kiekvienu gaminimu tampa vis geresniais.

Kokio tūrio puodus pasirinkti?

Puodų tūris gali būti labai skirtingas. Visai nedideli puodai gali būti nuo 0,7 l iki 1 l talpos. Tokio tūrio puodai puikiai tiks žmonėms, kurie gyvena vieni ir dažniausiai ruošia maistą tik sau, t. y., toks puodas yra nepakeičiamas, norint paruošti vieną maisto porciją, taip pat padažams, užtepėlėms ir panašiems patiekalams gaminti. 2–4 asmenų šeimoms optimaliausias pasirinkimas yra 2 l ar 3 l talpos puodai. Geruva.lt svetainėje galima rasti įvairaus tūrio puodų ir puodų rinkinių, tinkančių įvairaus dydžio namų ūkiams.

Puodų rinkinių dydis

Puodų rinkiniai būna įvairių dydžių. Nedidelius puodų rinkinius įprastai sudaro 3 arba 4 puodai, o didelius puodų rinkinius sudaro 5 arba 6 puodai ir / arba prikaistuvų.

Kokie puodai tinka indukcinei kaitlentei?

Indukcinių kaitlenčių savininkai žino, kad šioms kaitlentėms tinka ne visi puodai ir puodų rinkiniai. Jeigu turite arba planuojate įsigyti indukcinę kaitlentę, jums reikia nepamiršti įsigyti ir puodų, turinčių feromagnetinį dugną, kuris pasižymi savybe pritraukti magnetą. Puodai, pagaminti iš stiklo ir aliuminio, šio tipo kaitlentėms netinka. Emaliuoti puodai indukcinėms kaitlentėms tinka, tačiau jų nerekomenduojama naudoti ant stiklo keramikos kaitlentės: emalė lydosi ir gali sugadinti stiklo keramikos kaitlentės paviršių.

Kas yra funkciniai puodai?

Funkciniais puodais yra vadinami virtuviniai puodai, kurie yra skirti arba konkrečiam patiekalui gaminti, arba atlieka tam tikrą specialią funkciją. Greitpuodžiai, pavyzdžiui, yra viena populiariausia funkcinių puodų rūšių. Jie išsiskiria tuo, kad juose maistą galima ištroškinti ir išvirti greičiau nei įprastuose puoduose.

Į ką būtina atsižvelgti renkantis puodus ir puodų rinkinius?

Renkantis puodus ir puodų rinkinius būtina atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių dalykų. Pirmiausiai, medžiagą, iš kurios pagamintas puodas, ir puodų tūrį. Visų antra, įvertinkite, ar pasirinktas puodas ar puodų rinkinys tiks indukcinei kaitlentei, jeigu tokia įrengta jūsų virtuvėje. Trečia, ar puodas, ar puodų rinkinys yra reiklūs priežiūrai ir ar juos galima plauti indaplovėje. Šiuo metu ieškote naujo puodų rinkinio? Jums tikrai verta apsilankyti svetainėje adresu https://gerduva.lt/maisto-ruosa/puodai.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus