10 faktų apie saldainius

1. Pirmieji saldainiai atsirado Egipte. Kadangi tuo metu cukraus dar nebuvo, vietoje jo buvo naudojamas medus ir datulės. Rytuose saldainius darydavo iš migdolų ir figų, senovės Romoje virė riešutus ir aguonas ir maišydavo juos su medumi.

2. Labiausiai nuvertintas saldumynas – šokoladas. 16 amžiaus Europoje jį valgė visi, manydami, kad jis turi vos ne magiškų galių. Žinoma, lūkesčiai nepasitvirtino, ir šokoladą pradėjo kaltinti viskuo, kuo tik galėjo. Viena moteris savo draugei rašė: „Patariu tau daugiau nevalgyti šokolado. Viena mano pažįstama valgė jį nėštumo metu ir pagimdė visiškai juodą vaiką“.

3. Vokiečių psichologai tvirtina, kad romantiški žmonės renkasi saldainius su braškiniu įdaru, ryžtingi – su vyšnių, drovus – riešutų, o kūrybingi – kokoso.

4. 19 amžiaus Rusijoje net turtingiausios ponios pietų metų slaptai nukniaukdavo vieną kitą šokoladinį saldainį. Tokius poelgius paprasta pateisinti: tuo metu Rusijoje nebuvo nei vienos konditerinio fabriko, o atvykstantys konditeriai kiekvieniems pietums gamindavo desertą pagal slaptą receptūrą.

5. Populiariausi saldainiai pasaulyjePraline. Jie pirmą kartą buvo pagaminti 1663 metais specialiai Prancūzijos ambasadoriui Vokietijoje.
10 faktų apie saldainius
6. Kompanija Master Food pagamino didžiausią pasaulyje saldainių dėžutę. Į 1,5 metrų ilgio ir 2,5 metrų pločio dėžę tilpo net 800 kilogramų saldainių.

7. Didžiausias pasaulyje saldainis – tai meškiukas Huggy-Boy, jo aukštis 1,68 metrai ir svoris 633 kilogramai.

8. Kosmiškiausi saldainiaiChupa-chups, 1995 metais kosmonautai paprašė atsiųsti jiems saldainių į kosminę stotį „Mir“. Žemėje buvo nuspręsta, kad saugiausias saldumynas nesvarumo būsenoje yra Chupa-chups ledinukas.

9. Keisčiausius saldainius, ko gero, gamina suomiai. Jie daro juos rūgščius, sūrius (prie alaus) ir net naftos skonio.

10. Labiausiai sovietiški saldainiai neabejotinai yra rinkinys Paukščių pienas, kuris iš pradžių buvo tortas.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus