10 faktų apie Kalėdas

Ne paslaptis, kad visų mėgiamiausia šventė yra Šv. Kalėdos. O ypač šios dienos laukia patys mažiausieji, kurie tiki neįtikėtinais stebuklais. Tai metų laikas, kai visi pamiršta tai, kas buvo bloga, atleidžia vienas kitam ir dovanoja šypsenas bei grožį. Tam, kad nuotaika būtų dar pakilesnė, pateikiame straipsnį, kuriame rasite 10 pačių neįtikėčiausių, linksmiausių ir nuostabiausių faktų apie Kalėdas.

1. JAV mokslininkai atliko tyrimus, kuriais apskaičiavo Kalėdų Senelio kelionės greitį. Jei jis per vieną vakarą norėtų apkeliauti visus Pasaulio vaikus, per sekundę turėtų aplankyti 822 namus, o savo rogėmis skrieti net 1050 km per sekundę greičiu.

2. Kalėdinės lemputės ant medžių pirmą kartą pakabintos 1895 metais.

3. Didžiausio sniego senio rekordas užfiksuotas 1999 metais Amerikoje, Meino valstijoje. Vietiniai gyventojai pastatė tokį senį besmegenį, kurio aukštis siekė net 35 metrus.

4. Daugelis teologų neigia faktą, kad Jėzus gimė gruodžio 25 dieną. Jie teigia, kad Dievo sūnus galėjo pasaulį išvystį tarp 6 metų prieš mūsų erą ir 30 mūsų eros metų. Ir tai galėjo įvykti tik rugsėjo mėnesį.

5. Šiandieninis Kalėdų Senelio įvaizdis (raudoni rūbai ir balti kaliniai kraštai) yra daugiametės kultūros susiliejimo pavyzdys. Vieni žmonės teigia, kad šį stereotipinį „santaklausą“ suformavo „Coca-Cola“ reklama. Tačiau šis teiginys yra klaidingas. Šiandieninis standartinis dovanas nešiojančio stebukladario įvaizdis susiformavo apie 1920 metus, o Coca-Cola pirmą kartą Kalėdų Senį savo reklamoje panaudojo praėjus daugiau nei dešimtmečiui, t.y. apie 1935 metus.
10 faktų apie Kalėdas
6. Dž. Britanijoje galioja įstatymas, kuris liepia tikintiesiems būtinai Kalėdų rytą apsilankyti bažnyčioje. Nepatikėsite, tačiau ši prievolė yra vis dar galiojanti, nors ir nėra viešai deklaruojama. Vargu ar įmanoma žmones kontroliuoti švenčių metu.

7. Senovėje moterys tikėjo, kad Kūčių vakarą iškepta duona visada bus šviežia. Tačiau kiekvieną namų šeimininkę apimdavo gilus liudesys, kai po savaitėlės ar kelių savo duoną rasdavo apaugusią pelėsiu.

8. Įspėjame: prieškalėdinis apsipirkimas yra pavojingas jūsų sveikatai. Labai dažnai paskutinę minutę suskubę ieškoti dovanų patenka į spūstis ir būna sužalojami kitų žmonių.

9. Kas vakarienei? Kiaulės galva! Senovės Anglijoje vyravo paprotys Kalėdų vakarienei patiekti keptą kiaulės galvą su garstyčių padažu.

10. Kokios Kalėdos be burtų ir paslapčių. Štai senovėje moterys, gamindamos pudingą, į jį pridėdavo įvairiausių simbolinių daiktų. Jei beskanaujant desertą atradai monetą – ateinančais metais būsi turtingas. Jei žiedą – ištekėsi ar vesi, o štai saga reiškė našlystę. Ši tradicija atkeliavo iš ankstyvųjų viduramžių, kai pyrage būdavo slepiamos nevirtos pupelės. Vyriškiui, atradusiam šią pupą, atitekdavo karaliaus sostas.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus