Kiek kainuoja nusipirkti atgalines nuorodas?

SEOTai labai drąsus klausimas. Juo labiau, kad Google draudžia nuorodų pirkimą. Bet tai vyksta. Neseniai Ahrefs.com tinklaraštyje skaičiau labai įdomų straipsnį, kur konkrečiai atskleidžiamos kai kurių nuorodų kainos.

Aišku, visa tai vyksta angliški kalbančių šalių rinkose.

Faktas: nuoroda kainuoja 361,5 USD per metus (vidutiniškai).

Aišku, tai tik vidutinės kainos skaičiavimai. Pigiausia nuoroda kainavo 50 dolerių per metus, brangiausia – 3300. Tai labai didelis skirtumas, tačiau tam yra realus paaiškinimas.

Nuorodos kaina skiriasi priklausomai nuo domeno įvertinimo. Ahrefs.com atveju tai yra DR (Domain Rank), jų konkurentas Moz.com turi kitą matavimo vienetą DA (Domain Authority), Google istoriškai turėjo PR (PageRank), pagal kurį buvo skaičiuojama nuorodos kaina.

Negalima, bet vyksta…

Google gaudo mokamas nuorodas. Baudžia puslapius, kurie prekiauja nuorodomis. Atrodo, tai turėtų atgrasinti tokia veikla besiverčiančius SEO specialistus. Deja, ne viskas taip paprasta. Mokėjimo fakto Google dažniausiai negali patvirtinti. Jei telekomunikacijų kompanija užsako apžvalginių straipsnių ciklą tam tikruose puslapiuose ir už tai leidžia palikti vieną iš apžvelgtų telefonų tekstų kūrėjui, mokėjimo nėra, nors nuorodos – pirktos. Įrodyti, kad už jas buvo pažadėtas ar sumokėtas atlygis – labai sunku. Dėl to ši praktika klesti. Ypač tinklaraščiuose, kur nėra akivaizdžių pirktų nuorodų požymių.

Atgalinės nuorodos footeryje nyksta

SEO specialistai turi nemažai darbo imdami iš puslapių footerių (apatinės dalies) atgalines nuorodas į puslapių kūrėjų puslapius. Tai klasikinė reklamos priemonė, kuri pastaraisiais metais tapo itin žalinga puslapių kūrėjams.

Kadangi šalia kūrėjų nuorodų atsirasdavo ir kitos, nelabai susijusios tematiškai, Google įvedė griežtus reikalavimus ir dabar po truputį nuorodų per visą puslapį (sitewide) nebelieka. Bet lieka tik tam tikruose vidiniuose puslapiuose rodomos nuorodos. Reiškia pirkti jas dar įmanoma, tik reikia elgtis labai atsargiai. SEO specialistai tai daro protingai ir apdairiai. Viskas yra fiksuojama, kad bet kada būtų galima perversti senus užrašus ir atsekti, kur kokios nuorodos buvo panaudotos.

Kiek kainuoja nuorodos lietuviškuose puslapiuose?

Tikslių duomenų nėra, tačiau straipsnis tinklaraštyje su nuoroda kainuoja 20-100 eurų (visam laikui). SEO straipsnio patalpinimas geresniuose resursuose – 10-20 eur visam laikui. SEO bloguose nuoroda kainuoja 1-5 eurus visam laikui. Aišku, neskaičiuojama pačio straipsnio parengimo. Tai gali kisti, priklausomai nuo straipsnio sudėtingumo ir apimties. Jei didelės kokybės nereikia, SEO straipsnis papildomai kainuoja 5-15 eur. Kalba eina apie visą laiką, ne metus.

Footeryje nuorodomis taip pat prekiaujama, tačiau nedideliu mastu. Juo labiau, kad bet kuris konkurentas gali apie tokias nuorodas pranešti Google.

Jei reikalingos kokybiškos atgalinės nuorodos, kreipkitės į SEO specialistus, pavyzdžiui į Taurusmedia.lt SEO profesionalus.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus