Tie, kas stebėjo visą Londono Olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, turbūt pastebėjo, kad keturi sportininkai vietoj savo šalies vėliavos nešė Olimpinę emblemą. Trys iš šių sportininkų priklauso Olandijos Antilų tautai, kuri buvo likviduota 2010 metais. Įdomiausia yra ketvirtojo, 28 metų maratonininko Guor Marial, istorija.
Marial gimė dabar esančioje jauniausioje pasaulio šalyje – Pietų Sudane, tačiau tada tai tebuvo tiesiog Sudanas. 1993 metais, būdamas devynerių, karinio konflikto metu, jis tapo pabėgėliu iš Sudano. 2001 metais jam buvo suteiktas prieglobstis JAV, kur jis dabar turi leidimą gyventi, tačiau nėra šios valstybės pilietis. Prieš pat Londono Olimpines žaidynes sportininkas sulaukė pasiūlymo iš Sudano Olimpinio Komiteto atstovauti jų šalį, tačiau pasiūlymas buvo atmestas per daug negalvojant.
“Pasakiau ‘niekada!’” – teigė sportininkas. “Man tai būtų tarsi išdavystė. Mano šeima to karinio konflikto metu prarado 28 narius. Milijonai mano tautos žmonių buvo nužudyti Sudano pareigūnų. Aš galiu atleisti, tačiau neginsiu garbės ir nešlovinsiu šalies, kurie žudė mano žmones.”
Kadangi Marial negali bėgti už JAV, o Sudanui atstovauti atsisakė, Tarptautinis Olimpinis Komitetas leido jam varžytis kaip nepriklausomam sportininkui. Toks sprendimas reiškia, kad maratonininko sportinė apranga negali turėti jokios valstybės emblemų, o pergalės atveju į aukštumas būtų keliama Olimpinė vėliava, bei grojamas Olimpinis himnas.
Šaltinis: skaitalas.lt