Kaip pasirinkti plastikinius langus?

plastikiniai langaiTeko pabendrauti su vienu iš plastikinių langų gamintoju ir jis buvo šimtu procentų garantuotas dėl kokybiško gaminių ilgaamžiškumo tik su viena sąlyga – tinkama montavimo technologija. Taip pat žmogus, kuris jau daugiau negu tris dešimtmečius dirba šiame sektoriuje, tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkose, atskleidė dar kelias taisykles, kurias turėtų žinoti visi langų pirkėjai.

Nauji ar naudoti

Gyvename standartizuotame pasaulyje. Lietuvoje vis dar didžioji dalis daugiabučių yra senos statybos. Todėl dažnai į juos dvejojama ką pasirinkti plastikiniai langai naudoti ir atrestauruoti, ar nauji. Manoma, kad naudoti plastikiniai langai pigiau, bet deja dažnai tai yra tik senas stereotipas. Juk nauji plastikiniai langai ispardavimas siūlo kokybiškus ir patikimus gaminius gerokai pigiau, nei restauruotų. Kitas dalykas, kad kartą išmontuoti langai jau niekad nepasižymės tokiomis šilumos pralaidumo ir izoliacijos nuo triukšmo savybėmis, kaip nauji.

Eksploatacija

Patariama langus tinkamai prižiūrėti. Šilumos laidumą lemia rėmas ir stiklo paketas. Lietuvoje plastikiniai langai žymimi Uw raidėmis, kurios reiškia šilumos laidumą. U – rėmo, w – stiklo. Šilumos koeficientas gyvenamuose namuose ir daugiabučiuose neturėtų būti didesnis, nei 1,4 W/m2K. Tad plastikiniai langai pažymėti didesniais skaičiais nėra tinkami eksploatuoti.

Tai svarbu, nes net trečdalis namo šiluminės energijos išeina per langus. Todėl leiskite juos montuoti profesionalams.

Kaina

Reikia turėti omenyje, kad plastikiniai langai kaina sudaryta ne tik iš gamintojo, prekybininko patiriamų kaštų ir antkainio, tačiau ir jų montavimo bei atvežimo, senų langų išvežimo.

Taigi, plastikiniai langai skaiciuokle priklauso nuo pasirinkto lango stiklo ir rėmo. Lietuvoje plastikiniai langai yra su dvigubu arba trigubu stiklo paketu. Vieni nuo kitų plastikiniai langai paprasta akimi atrodo visiškai vienodi. Tačiau tai itin svarbu jeigu renkatės didelius terasinius langus namo pietinėje pusėje.

Renkantis langus reiktų atkreipti dėmesį į šviesos pralaidumą, bei sandarumą. Nuo to priklausys patalpos apšvietimas. Dėl sandarumo į lango konstrukciją dedama grūdinto plieno plokštė. Tokie plastikiniai langai kaune, plastikiniai langai klaipeda ar plastikiniai langai panevezyje puikiai apsaugos gyventojus, gyvenančius net ir žemutiniuose aukštuose.

 

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus