Jungikliai – maža, bet reikšminga detalė namams

jungikliaiKuriant jaukius namus, labai daug ką nulemia mažos detalės ir apšvietimas. Apšvietimas gali būti tiesiogiai susijęs su tuo, kokius jungiklius pasirinksite. O jungikliai gali būti svarbūs, kuriant nuolatinį interjero dizainą.

Mažų detalių svarba interjerui: jungikliai Jūsų namams

Sakoma, kad iš mažų detalių ir sukuriama reikšminga visuma. Tai vertėtų prisiminti, kuomet rinksitės jungiklius namams. Jūsų namų dizainas turi būti gražus ir patogus. Tačiau jis toks nebus, jeigu jungikliai namuose:

 • Nederės prie aplinkos;
 • Bus sumontuoti tokiose vietose, kur nepatogu jų ieškoti;
 • Prastai veiks, dažnai užstrigs arba išvis nepasispaus;
 • Erzins savo triukšmingu spragtelėjimu;
 • Bus sumontuoti vienoje vietoje ir bus sunku atskirti, kurį apšvietimą reguliuoja kuris jungiklis.

Tad tam, kad jūsų interjeras būtų ir gražus, ir patogus, ieškokite modernaus dizaino, prie jūsų namų interjero derančių jungiklių. Jungikliai seniai nebėra kažkas, kas darko interjerą ir dėl to juos neva reikėtų paslėpti. Atvirkščiai – šiuolaikiniai gražaus dizaino (pvz., JUNG) jungikliai gali būti parinkti norimos spalvos, gali švelniai šviesti tamsoje arba nešviesti. Jie gali būti montuojami gerai matomose vietose ir tapti visaverte interjero dalimi.

Reguliuojamų šviesos jungiklių privalumai

Jeigu norite sumažinti elektros energijos sąnaudas ir turėti daugiau apšvietimo pasirinkimų namuose – rinkitės reguliuojamos šviesos jungiklius. Pasirinktose erdvėse galės būti didesnis ar mažesnis apšvietimas. Galbūt miegamajame reikės tik prieblandos, virtuvėje ir darbo kambaryje – ryškios šviesos. Gal priklausomai nuo to, kaip leisite laiką svetainėje, reikės stipriau ar švelniau apšviesti tam tikras svetainės dalis. Šias funkcijas gali atlikti ir apšvietimą reguliuoti specialūs šviesos jungikliai. Jie gali būti reguliuojami rankiniu būdu ar prijungus prie išmanios namų sistemos. Bet kuriuo atveju, privalumai akivaizdūs: lankstumas, patogumas ir elektros energijos taupymas.

Sensoriniai šviesos jungikliai – kas tai?

Tai naujos kartos jungikliai šviesai, kuriuos naudodami pamiršite, ką reiškia senoviškas spragtelėjantis ir kartais užsikertantis jungtukas. Itin jautrūs sensoriniai jungikliai reaguoja į žmogaus šilumą, todėl vos prisilietus, galėsite piršto mostelėjimu sumažinti ar padidinti apšviestumą, o gal jį visai panaikinti. Tokių jungiklių korpusas yra grūdintas stiklas, o po juo yra į jautrumą reaguojančios medžiagos. Tai modernus sprendimas šviesos valdymui.

Šeši dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, renkantis ir montuojant jungiklį

 1. Patikimas gamintojas ir patikimas pardavėjas. Tai turėtų būti pirmasis žingsnis, norint išsirinkti tikrai gerus jungiklius šviesai. Turguje, skelbimų puslapiuose visada galima rasti pigių neaiškių padirbinių, kur negarantuojama nei kokybė, nei ilgas tarnavimo laikas. Sumokėsite nedaug, tačiau vėliau teks gailėtis. Šviesos, elektros instaliacija – tai svarbūs dalykai namams, todėl reikėtų pasirūpinti kokybiškais gaminiais.
 2. Šviesos reguliavimo būdas. Galima rinktis įprastus jungiklius, sensorinius jungiklius ar jungiklius su ratuku, tačiau vis dar galinčius parinkti šviesotamsą. Galbūt tokiose retai naudojamose patalpose kaip rūsys ir užteks paprasto standartinio jungiklio, tačiau namų erdvėse (svetainėje, virtuvėje, miegamajame) verta turėti gerą šviesos reguliavimo jungiklį.
 3. Jungiklio spalva. Tam, kad jungiklį tektų ne slėpti už durų, o būtų galima montuoti tokioje pozicijoje, kur montuojami lygiaverčiai, gražūs interjero elementai.
 4. Šviečiantis ar nešviečiantis jungiklis. Koridoriuje, tualete, virtuvėje pravartu turėti bent šiek tiek šviečiančius jungiklius, kad naktį atėjus, nereikėtų apgraibomis ieškoti jungiklio.
 5. Jungiklių dermė tarpusavyje. Verta rinktis to paties tipo arba bent jau tarpusavyje derančius jungiklius tai pačiai ar gretimoms erdvėms.
 6. Patogus jungiklių išdėstymas interjere ir tvarkinga jungiklių kompozicija namuose. Jau pirkdami jungiklius galvokite apie tai, kaip ir kur juos norėsite matyti namuose.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus