Viskas, ką reikia žinoti apie kompozitines lentas

Norite sužinoti, kaip kompozitinė lenta veikia praktiškai, kokius kompozitinių lentų tipus galima išskirti ir sužinoti apie jų pritaikymą ar savybes? Šiandien parengėme tekstą, kuriame išsamiai atsakysime į visus šiuos klausimus. 

Kompozitinė lenta – kas tai?

Medienos ir plastiko bei kitų priedų kompozitinė lenta yra gaminys, pagamintas iš natūralių medžiagų ir polimerų (plastiko) derinio – todėl ją galima laikyti hibridine lenta. Dažnai galite prekių aprašymuose sutikti WPC terminą. Ką tai reiškia? WPC yra medžio plastiko kompozito angliškas akronimas. Tai reiškia, kad tam tikro produkto gamybai buvo naudojamos tiek natūralios žaliavos (pvz., medienos drožlės), tiek plastikai (pvz., PVC, HDPE ar kitos plastiko rūšys).

Kompozitinės lentos vis labiau populiarėja tarp nuosavų namų bei kotedžų gyventojų, ieškančių ilgalaikių sprendimų terasų, balkonų, fasadų ir kitų objektų įrengimui ar statybai. Toks universalus kompozitinių lentų pritaikymas praktikoje ir lėmė jų populiarumą.

Kartais kyla natūralus klausimas, ką geriau rinktis – WPC kompozitines lentas ar PVC? Atminkite, kad WPC terasinės lentos yra lentų rūšis, o PVC yra polimeras, kuris gali būti naudojamas tokių statybinių medžiagų gamyboje (nors ne visada). Todėl teisingas klausimas būtų: kompozitinėse lentose geriau PVC ar HDPE? Atsakymą į tai rasite šiame tekste.

Kuo skiriasi kompozitinė lenta nuo įprastos?

Atsakėme į klausimą, kas yra kompozitinės lentos. Pats laikas pristatyti skirtumus tarp jų ir įprastų medinių lentų. Netgi ištikimi natūralių medinių lentų šalininkai sugeba pastebėti ir išvardinti jų trūkumus. Palyginti su natūraliomis konstrukcijomis, kompozicinė terasa siūlo:

  • didesnės apkrovos galimybę,
  • atsparumą išoriniams veiksniams (pvz., UV spinduliams ir krituliams),
  • ilgesnį eksploatavimo laiką,
  • atsparumą vabzdžiams ir graužikams,
  • jų neveikia biologiniai procesai, tokie kaip puvimas ir pelėsis,
  • padidintą saugos lygį (dėl to, kad lenta yra antipireninė),
  • nereikia skirti daug laiko priežiūrai – aliejuoti ar impregnuoti.

Kompozitinių lentų privalumai

Iš aukščiau esančios pastraipos jūs jau žinote skirtumą tarp kompozicinių ir natūralaus medžio lentų. HDPE arba PVC kompozitinė lenta gali suteikti būsto šeimininkams daugybę privalumų, dėl kurių joms nėra lygių. Tai apima:

  • estetinį dizainą,
  • įspūdingą atsparumą pažeidimams,
  • atsparumą oro sąlygoms,
  • paprastą ir greitą kompozitinių terasų surinkimą,
  • medienos kompozito valymo paprastumą,
  • jokių problemų su pelėsiu, grybeliu ir kitais kenkėjais,
  • nereikia dažnai prižiūrėti.

Kompozitinių lentų tipai 

Anksčiau minėjome PVC ir HDPE kompozitines lentas. Kuo jos skiriasi, kokios jų savybės ir kuris iš jų tipas geriau veiks tam tikrose vietose ar objektuose?

PVC kompozitinės lentos

PVC – tai polivinilchloridas. Ši medžiaga pasižymi įspūdingu atsparumu drėgmei ir kardinaliems temperatūrų skirtumams. PVC kompozitinės lentos pasižymi dideliu patvarumu, todėl tinka intensyviai naudojamiems objektams (pvz., terasoms). Polivinilchloridas gali būti perdirbamas – dėl to jis puikiai dera su dabartinėmis ekologijos tendencijomis.

HDPE kompozitinė lenta

Didelio tankio polietilenas (HDPE) yra palyginti nebrangi žaliava, tačiau lyginant su PVC savybėmis, HDPE yra šiek tiek prastesnis variantas. Be to, ši statybinė medžiaga turi mažesnį atsparumą dilimui ar mechaniniams pažeidimams. Kompozitines lentas iš HDPE rekomenduojama naudoti tik mažesnio naudojimo intensyvumo vietose. 
Priklausomai nuo to, kokį kompozitinių lentų tipą pasirinksite, priklausys ir galutinė kaina. Čia galite apie tai sužinoti daugiau: https://www.prodeck.lt/terasiniu-lentu-kainos/.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus