Skirtingi kamieninių ląstelių šaltiniai: kuris geresnis?

Trumpai tariant, kamieninės ląstelės yra nespecializuotos ir nesubrendusios žmogaus kūno ląstelės. Iš kamieninių ląstelių atsiranda visos žmogaus kūno ląstelės, įskaitant audinių ląsteles – kaulus, raumenis ir nervus.

Paprastai kamienines ląsteles galima išgauti iš trijų skirtingų šaltinių, tokių kaip kaulų čiulpų, periferinio kraujo ir naujagimio virkštelės kraujo. Kalbant apie pastarąjį kamieninių ląstelių šaltinį, jos gali būti surenkamos nepaisant gimdymo būdo (natūralus arba cezario operacija).

Pati kamieninių ląstelių surinkimo procedūra nekelia jokio skausmo ar rizikos mamai ir vaikui. Visas procesas vyksta po to, kai kūdikio virkštelė yra nupjaunama jai baigus pulsuoti.

Ar šie trys kamieninių ląstelių šaltiniai yra lygiaverčiai?

Kalbant apie skirtingus kamieninių ląstelių šaltinius, naujagimio virkštelės kraujas yra vertingiausia medžiaga transplantacijos metu. Medicinos bendruomenės susidomėjimas šia biologine medžiaga vis dar yra labai didelis, nes kamieninių ląstelių unikalumas nėra iki galo ištirtas. Daugiau apie jų unikalumą galite sužinoti čia: https://www.placenta.lt/kamienines-lasteles/virksteles-ir-placentos-kamieniniu-lasteliu-unikalumas/. Be to, naujagimio virkštelės ar placentos kraujo kamienines ląsteles yra lengviau išgauti.

Kita vertus, kamieninės ląstelės, gaunamos iš kaulų čiulpų, yra plačiausiai ištirtos kamieninės ląstelės iš visų, nes jos yra naudojamos transplantacijoms jau daugiau nei 50 metų. 

Virkštelės kraujo kamieninės ląstelės turi panašių savybių kaip ir kaulų čiulpų ląstelės, tačiau turi kur kas daugiau privalumų. Kaip jau minėjome, virkštelės kraujo atveju kamieninių ląstelių surinkimo procedūra trunka keletą minučių ir yra neskausminga, nes neinvazinė, o kaulų čiulpų paėmimo atveju reikalinga hospitalizacija ir anestezija, dėl kurios gali kilti komplikacijų.

Be to, virkštelės kraujo kamieninės ląstelės turi papildomą pranašumą, nes nėra veikiamos aplinkos sąlygų. Jei kaulų čiulpus gauname iš kiek vyresnio žmogaus (pavyzdžiui, 30-40 metų), turime atsižvelgti į tai, kad jo organizmas per tiek gyvenimo metų kontaktavo su daugybe išorinių veiksnių, tokių kaip tarša ar toksinės medžiagos, ir visa tai turi įtakos šios biologinės medžiagos kokybei.

Svarstote apie savo netrukus gimsiančio kūdikio kamieninių ląstelių išsaugojimą? Turėtumėte susisiekti su tokias biologines medžiagas saugančiais audinių bankais ir pasikonsultuoti.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus