Kilnojamojo turto vertinimas: kada jis gali būti reikalingas?

Daugelis mūsų esame atsidūrę bent vienoje situacijoje, kai buvo reikalinga įvertinti turtą. Visgi, dažniausiai kalbant apie vertinimą, turima galvoje nekilnojamojo turto vertinimą, tačiau yra ir kitokie vertinimo tipai. Vienas populiariausių – kilnojamojo turto vertinimas. Ne visi žino, kas tai ir kada toks vertinimas gali būti reikalingas.

Kas yra kilnojamas turtas?

Atrodo, kad visi žinome, kas yra nekilnojamas turtas – tai namai, butai, žemės sklypai. Tačiau ne visi žino dar paprastesnė dalyką, kas priskiriama kilnojamam turtui. O tai yra bet koks turtas, kurį galima perkelti iš vienos vietos į kitą. Labai svarbi taisyklė – kad perkeliant turtą negali būti pažeidžiama jo vertė ir ji neturi sumažėti. Todėl prie kilnojamojo turto priskiriamos transporto priemonės, įvairūs įrenginiai. Taip pat ir mūsų turimi daiktai: technika, juvelyriniai dirbiniai, meno dirbiniai, buities daiktai ir visa kita, ką galima įvertinti.

Kada reikalingas kilnojamojo turto vertinimas?

Tokio tipo vertinimo gali prireikti įvairiose gyvenimo situacijose. Dažniausi atvejai, kuomet yra vertinamas turtas, tai yra pirkimo ir pardavimo sandoriai. Jeigu norite turtą parduoti, verta jį įvertinti, kad galėtumėte pagrįsti pardavimo kainą. Taip pat labai dažnai turtas vertinamas prieš jį įsigyjant. Taip pat ir kitais perleidimo atvejais. Pavyzdžiui, kai turtas yra dovanojamas arba paveldimas, tuomet taip pat labai dažnai yra užsakomas kilnojamo turto vertinimas.

Labai dažnai toks vertinimas yra reikalingas ne tik perleidžiant turtą, bet ir jį dalinant. Pavyzdžiui, skyrybų atveju. Norint turtą padalinti sutuoktiniams po lygiai, pirmiausia reikia jį visą įvertinti. Taip pat pasitaiko atvejų, kai turtas vertinamas prieš jį išnuomojant kitam asmeniui. Pavyzdžiui, kai nuomojamas būstas su jame esančiai daiktais. Tokiu atveju turto vertintojai vertina baldų, technikos ir kitų daiktų vertę, kuri dažniausiai yra užfiksuojama nuomos sutartyje.

Kaip atliekamas automobilių vertinimas?

Visgi, vienas dažniausiai pasitaikančių atvejų, kai reikalingas kilnojamo turto vertinimas, yra kai vertintojams reikia įvertinti automobilį. Pavyzdžiui, jeigu draudimo kompanija po eismo įvykio ar kitaip pažeidus automobilį, jo savininkui priskaičiuoja išmokėti per mažą išmoką. Tokiu atveju su išmokos pasiūlymu nesutinkantis žmogus gali kreiptis į turto vertintojus ir atlikti nepriklausomą vertinimą. Vertintojas atlieka darbą, pateikia argumentuotą vertinimą  ir taip galima gauti didesnę išmoką iš draudimo kompanijos.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus