Jei norite, kad jūsų kojinės jums tarnautų ilgiau nei, pavyzdžiui, viena kelionė į kalnus, pasirūpinkite jų priežiūra. Kaip teisingai prižiūrėti kojines? Skaitykite šį straipsnį ir sužinosite.
Skalbti kojines – kaip tai padaryti, kad jų nesugadintumėte?
Visų pirma atminkite, kad, kaip ir kitus drabužius, prieš skalbimą kojines reikėtų surūšiuoti į spalvotus ir baltus skalbinius. Taip išvengsite negražaus baltų kojinių spalvos pasikeitimo. Be to, jei tuo pačiu metu skalbsite kitus drabužius, išvengsite situacijos, kai viena nauja raudona kojinė gali visus baltus skalbinius nuspalvinti rausvai. Net baisu pagalvoti, tiesa?
Prieš skalbimą kojines rekomenduojama išversti į blogąją pusę. Šis paprastas veiksmas leis jūsų kojinėms ilgiau išlaikyti spalvų sodrumą, kitaip tariant – jos taip greitai neišbluks. Jei ieškote kokybiškų ir greitai nenublunkančių kojinių, jas įsigyti galite čia: https://spartatextile.lt/produkto-kategorija/moterims/kojines-moterims/.
Skalbdami kojines skalbimo mašinoje, nenaudokite programų, kurių temperatūra aukštesnė nei 40 °C, nes dėl aukštos temperatūros kojinės gali susitraukti. Skalbiant kojines skalbimo mašinoje, praktiškas patarimas būtų įsigyti specialius maišelius, skirtus švelniems audiniams skalbti.
Kaip skalbti kojines priklausomai nuo audinio?
Kojinės gaminamos iš skirtingų medžiagų. Jų plovimas turi būti pritaikytas verpalų, iš kurių jie buvo pagaminti, rūšiai.
- Poliesterį galima skalbti gana karštame vandenyje, t.y., maždaug 60 laipsnių temperatūroje. Skalavimas atliekamas jau šaltame vandenyje. Taip pat galimas gręžimas ir džiovinimas, bet pastarasis nėra rekomenduojamas, jei turite pasirinkimo galimybę.
- Medvilnė paprastai gerai toleruoja aukštą temperatūrą. Baltas kojines galima skalbti iki 90°C temperatūroje. Nors spalvotos medvilninės kojinės taip pat gerai toleruoja temperatūrą, jas reikėtų skalbti ne aukštesnėje nei 60°C temperatūroje. Tačiau reikia atsiminti, kad kuo aukštesnė skalbimo temperatūra, tuo didesnis medvilnės jautrumas susitraukimui, o spalvotų kojinių atveju – spalvos intensyvumo praradimas. Tačiau praktikoje medvilninių kojinių su dirbtinių pluoštų mišiniu nereikėtų skalbti aukštesnėje nei 40 °C temperatūroje.
- Termoaktyviųjų kojinių atveju geriausias sprendimas yra rankų plovimas. Tam naudokite 30°C temperatūros vandenį, o kaip ploviklį naudokite švelnų muilą. Tokiu būdu efektyviai išskalbsite kojines ir tuo pačiu nepažeisite jų mechaniškai, o svarbiausia – nepakenksite termoaktyvioms savybėms.
- Sintetinių drabužių atveju labai svarbu skalbimui naudoti tinkamas skalbimo priemones. Audinių minkštikliai ir kitos cheminės priemonės sumažina termoaktyvų medžiagų efektyvumą. Todėl jei planuojate skalbti drabužius naudodami ne itin švelnias priemones, kartu neskalbkite termoaktyvių kojinių. Taip pat nerekomenduojama naudoti skalbimo miltelių. Jei planuojate skalbti kojines skalbimo mašinoje, naudokite švelniems audiniams skirtą ploviklį. Taip pat atminkite, kad termoaktyvius drabužius, įskaitant kojines, reikia skalbti po kiekvieno naudojimo, net jei vilkėjote ar mūvėjote trumpą laiką. Nešvarios kojinės ne taip efektyviai pašalins drėgmę.
Ką dar reikėtų atsiminti apie kojinių priežiūrą?
Po skalbimo negręžkite kojinių. Tai neigiamai veikia jų formą, jos gali žymiai išsitempti ir įgauti netaisyklingą formą. Džiovinimas taip pat svarbus. Po plovimo kojines geriausia džiovinti lauke, bet ne tiesioginių saulės spindulių pasiekiamoje vietoje. Nerekomenduojama džiovinti mechaniškai arba padėti ant karšto radiatoriaus.
Po džiovinimo kojinių lyginti negalima, nes tai sukelia jų deformaciją. Kad po džiovinimo jos išlaikytų savo formą, jas reikia sulankstyti. Ir geriau venkite kojinės sukišimo į kitą kojinę, nes tokiu būdu jos taip pat išsitempia ir gali būti nebe tokios aptemptos.
Pritrūkote naujų kojinių? Ne bėda! Moteriškos, vyriškos ir vaikiškos kojinės internetu – tai greitas ir paprastas būdas įsigyti krūvą gražių, kokybiškų ir pigių kojinių.