Kaip pasirenkamas SEO paslaugos teikėjas

seo

Pradėjote savo verslą? Sveikinu! Jau susikūrėte ir savo interneto puslapį? Šaunuoliai! Tai pirmas mažas žingsnelis link Jūsų verslo sėkmės. Taip taip, tai tik mažas žingsnelis, nes dideliais žingsniais pradėsite žengti, kai galėsite pasigirti patenkintais klientais ir naujais ateinančiais per pažįstamus ir rekomendacijas. Bet apie tai, kitą kartą… Grįžkime prie tolimesnių žingsnelių po puslapio sukūrimo.

Susikūrus puslapį būtina atlikti kitą svarbų žingsnį, kurį Lietuvos verslininkai yra linkę ignoruoti, daryti atmestinai ir mėgėjiškai. Tai turinio puslapiui parengimas. Iš esmės nieko čia sudėtingo – parašote skyrelius „Apie mus“, „Paslaugos“ ir „Kontaktai“. Dar pridedate „Karjera“, jei kas nors nori pas jus dirbti, arba „Bendradarbiavimas“, jei ieško verslo partnerių. Viskas! Baigta! Koks trečias žingsnelis? Tai jau dabar tas SEO?.. Palaukite, pasitikrinkime, ar viską atlikote teisingai. Kai puslapis paruoštas pabandykite paprasčiausiai jį išsisaugoti. Pakvieskite pora draugų po darbo nueiti alaus. Po antro bokalo ištraukite savo nešiojamąjį kompiuterį ir duokite paskaityti savo draugams. Tada paklauskite, ar jiems jūsų informacija naudinga? Ar įdomiai parašyta? Ar rekomenduotų paskaityti savo draugams? Bijau, kad atsakymai jūsų nepradžiugins… Antras žingsnelis turėtų būti kokybiškas turinys jūsų įmonės puslapyje. Kas tai yra? Vietoj pagiriamųjų ditirambų skyrelyje „Apie mus“ tiesiog paaiškinkite, kaip jūsų paslauga veikia iki smulkmenų. Worde pabraižykite keltą rodyklių ir apskritimų bei kvadratų, kad klientas įsivaizduotų, kas po ko eina… Išvardinote paslaugas, tad malonėkite kiekvieną iš jų pristatyti ir būtinai pabrėžkite, kuo jos naudingos klientui, kuo išskirtinės. Tai kad jas teikia tik profesionalai – niekam neįdomu, nes versle tik profesionalai ir tedirba. Juk niekas nerašo „pas mus dirba nepatyrę, dar nekvalifikuoti darbuotojai, todėl ir paslaugų kainos tokios nedidelės“… Jei parduodate tam tikras prekes, pristatykite jų gamintoją, aprašykite prekių grupes, jų ypatumus ir pranašumus, užuot tik jas išvardinę ir įdėję didelį gamintojo logotipą. Tai ir yra NAUDINGAS turinys. Jei jūsų puslapyje jo yra, pereikime prie trečiojo žingsnelio – interneto rinkodaros strategijos. Ne, tai dar ne SEO, būkite kantrūs…

Interneto rinkodara – platus terminas, tad jo šiame straipsnyje nenagrinėsime išsamiai. Esmė tokia, kad turite aiškiai nusistatyti, kokiu būdu klientai, besinaudojantys internetu, turi jus pasiekti ir užsisakyti jūsų paslaugas ar įsigyti jūsų produkcijos. Aišku, norisi, kad kuo greičiau ir kuo pigiau. Reiktų numatyti greitų klientų ir ilgalaikės perspektyvos gaires. Greiti klientai – kontekstinė reklama Google AdWords, Facebook Ads. Ilgalaikė perspektyva – SEO. Štai dabar ir teks žengti ketvirtąjį žingsnį link SEO.

SEO paslaugos yra teikiamos 3 lygiais:

1. Konsultacijos. Susirandate SEO specialistus, jie jus konsultuoja, pateikia įžvalgas, siūlymus, ką reiktų daryti. Toliau jūs patys darote pagal pateiktą strategiją – samdote reikalingus specialistus, kuriate reikalingą turinį ir resursus. Jokių garantijų, kad po pirmos savaitės entuziazmas neišblės ir puslapis taip ir liks neoptimizuotas, be nuorodų, su klaidomis, kurios gali pražudyti. Tokios pseudo SEO paslaugos yra pasirenkamos iš didelio noro sutaupyti ir itin aukšto naivumo lygio ir mąstymo, kad visi gali tą SEO pasidaryti patys.
2. Pagrindinės SEO paslaugos. Susirandate SEO profesionalus, kurie užsiima tik pagrindinėmis SEO paslaugomis – atlieka raktinių žodžių analizę, paruošia strategiją, patvarko puslapio kodą, įdiegia reikalingus stebėjimo įrankius, randa 10-30 atgalinių nuorodų „kad būtų“… Po poros mėnesių jūsų puslapis pakyla – Valio!!! Ir nebrangu, ir rezultatas pasiektas, bet kažkas čia dar ne taip…
3. Tęstinės SEO paslaugos. Susirandate SEO sprendimų įmonę ar pavienį konsultantą, kuris atlieka visas prieš tai vardintus dalykus. SEO įmonė taip pat numato pozicijas, kurių siekia ir garantuoja, kad jos kurį laiką dar bus palaikomos. Juk suprantate, kad jūsų konkurentai irgi SEO paslaugas samdo ir rankų sudėję nesėdi, tad gautos pozicijos nėra amžinos? Tai ilgas ir gana nepigus procesas, tačiau metai pirmose pozicijose reiškia, kad klientai pradės jumis pasitikėti, net jei ir nė karto nebuvo pas jus užsukę ir rinkosi kiek aukščiau stovinčius puslapius.

Dabar užduokite sau klausimą – kokių SEO paslaugų norite: „pasidaryk pats“ lygio, vienkartinio poveikio ar nuolatinio ir užtikrinto matomumo pirmose pozicijose? Pagal tai bus nesunku ir išsirinkti paslaugos teikėją. Tiesiog paklauskite jų, kokio lygio projektus jie daugiausiai daro.

SEO paslaugų teikėjai yra gudrūs. Jie pateikia tam tikrus specialius atvejus (case study) apie tai, kokias pozicijas su kokiais raktiniais žodžiais pasiekė. Pasiaiškinkite, per kiek laiko tokie rezultatai buvo pasiekti, kokiais metodais, kiek ilgai nurodytos raktinių žodžių pozicijos laikosi. Jei tokie klausimai bus nepatogūs, suprasite, kad profesionalai gal ir nėra tokie jau profesionalūs, jiems tiesiog sekėsi…

Lietuvoje po truputį pradedamos teikti SEO paslaugos, kurios garantuoja ilgalaikį rezultatą. Jūsų verslas juk dirbs ilgą laiką, neplanuojate padirbti metus ir tada užsidaryti. Tas pats ir su SEO paslaugomis. Tik ilgalaikis ir nuoseklus požiūris į jūsų pozicijas atneš norimų rezultatų.

Kodėl visa tai jums pasakoju? Todėl, kad pats nuolatos bendrauju su nepatenkintais klientais ir SEO paslaugų teikėjais, kuriems klientai nenori mokėti už atliktas paslaugas. Norint sėkmingai bendradarbiauti, reikia turėti aiškius principus ir požiūrį į verslą. Jei požiūriai skiriasi, rezultatai gali būti ne tokie, kokių tikisi abi pusės.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus