Intymios vietos depiliacija

depiliacija-640x330

Grožio standartai nuolatos keičiasi, taigi nieko nuostabaus, kad keičiasi ir intymiausios vietelės šukuosenų mados. Aišku tik viena: šiais laikais plaukelių šalinimas yra įprastas dalykas, o kiek jų pašalinti – individualus kiekvienos moters pasirinkimas. Nepaisant skausmingų procedūrų, daugelis žmonių depiliuoja visą savo kūną. Nuo kaklo žemyn, kad ir su mažiausiu styrančiu plaukelių kuokšteliu odos plotelis skutamas, pešiojamas, šalinamas vašku ne tik dėl grožio, bet ir dėl malonesnio, aistringesnio sekso, teigia Vokietijos žurnalas „Stern“.

Praeitin nuėjo tie laikai, kai vakarėliai neapsieidavo be smagių pasakojimų apie žarnyno tyrimus, botokso injekcijas ar apsilankymus studijose, kur pageidaujamas kūno vietas galima papuošti įvairiausių dydžių įveriamais žiedais.

Pastaruoju metu susibūrimuose vokiečiai nevaržomai kalba apie gėdos plaukus, kuriuos skuta, pešioja, šalina vašku ar palieka nedidelį kuokštelį.

Šalyje įsigali nauja tendencija: ten, kur kadaise plaukai galėjo styroti ir augti į visas puses, dabar jie be gailesčio skutami, šalinami vašku, pešiojami.

Požiūris, kad oda nuo kaklo žemyn turi būti lygi kaip kūdikio, anksčiau galiojo tik moterims. Paskui ir stiprioji lytis susirūpino savo plaukuotumu ant kojų, krūtinės, nugaros ir pilvo.

Iš pradžių – homoseksualai, paskui metroseksualai, su garsiuoju profesionalų futbolininku Davidu Beckhamu priešakyje, o dabar taip elgiasi ir heteroseksualai.

Nuo šios mados neliko nuošalyje ir vokiečių aktorius Tilas Schweigeris, kuris reklamavo viso kūno skutimosi aparatą, o italų futbolininkas Luca Tonis teigęs, kad „Plaukų šalinimas nuo kūno – kvailystė“, praėjusią vasarą buvo nufotografuotas jachtoje prie Sardinijos krantų glotnia priekine kūno dalimi.

Ilgą laiką nekliudomas buvo Veneros kalnelis, ir jei į jį kas nors„pasikėsindavo“, – tai pornografinių filmų žvaigždės ar prostitutės.

Bet pastaruoju metu plaukų šalinimas nuo intymių vietų vašku ar skutimas itin paplito.

Farmacijos bendrovės techninė asistentė Sabine Fenster savo mergvakario išvakarėse pasiryžo kankynei, kurią daugelis moterų lygina net su gimdymo sąrėmiais.

Patogiai įsitaisiusi Diuseldorfo depiliacijos vašku salone, ji nekantriai laukė savo eilės, gurkšnodama trečią šampano taurę ir smaguriaudama braškėmis. „Pašalinau plaukus tik iš pažastų. Pirmam kartui pakaks“, – sakė 30-metė, užvėrusi depiliacijos specialistės duris.

Išties, plaukų šalinimas vašku prilygsta kone viduramžių kankinimo metodui.

Klientas, nesvarbu ar tai būtų moteris ar vyras, atsigula ant kušetės „peteliškės poza“. Po to depiliacijos specialistė, kitaip sakant plaukų šalintoja, mentele, ant kurios užteptas 40 laipsnių medaus vaškas, darbuojasi ten, kur auga plaukai.

Jie per kelias sekundes sulimpa su vašku ir galiausiai be jokio gailesčio nuplėšiami. Ši skausminga procedūra kartojama iki 30 kartų, ir jei ten kas nors dar lieka, depiliacijos specialistė išpešioja pincetu ir kruopščiai pataiso.

Tie, kam patinka dykuma, pasirenka „Hollywood Cut“, – visišką plaukų pašalinimą nuo Veneros kalnelio, išorinių gėdos lūpų ir raukšlės.

Teigiama, kad tai mėgstama Holivudo žvaigždžių plaukų šalinimo procedūra, todėl ji vadinasi „Hollywood Cut“.

Jei klientė pageidauja palikti kuokštelį plaukų, jai siūloma tvarkinga„Brazilian Landing Strip“, kai ant Veneros kalnelio paliekama 1-3 cm plaukų juostelė.

 

Kai kurios moterys pasirinka trikampio formą, kuri dar vadinama ir Bermudų trikampiu.

Valentino, gimtadienio ar kokios nors šventės proga dailiosios lyties atstovės Veneros kalnelį paverčia simboliais, – širdimi ar partnerio inicialais.

Stipriosios lyties atstovams be visiškai išskustos intymios vietos siūlomas ir variantas „Penio barzda“.

Skandalingasis britų komikas Sacha Baronas Cohenas filme apie Kazachstano žurnalistą Boratą visam pasauliui pademonstravo savo plaukuotą kūną ir, žinoma, „kailiuką“ prie genitalijų.

Norėdamas sukurti kuo realistiškesnį kito savo personažo, Austrijos mados reporterio, gėjaus Bruno vaidmenį, ryžosi dviem grožio procedūromis.

Pirmiausia pašalino plaukus nuo viso kūno, o paskui nusibalino ir išangės plaukus. „Nesuprantu, kaip moterys tai ištveria. Aš raudojau nesavu balsu, kai nuo manęs plėšė tas juosteles. Na, bet kita vertus, miegoti su beždžione nėra jokio malonumo“, – po depiliacijos sakė Sacha Baronas Cohenas.

Bet pragariškos kančios neatbaido stipriosios lyties atstovų nuo šios procedūros. „Jūs net neįsivaizduojate, kaip sunku dabar dar rasti jaunų žmonių su gėdos plaukais“, – skundėsi garsus režisierius Angas Lee viename interviu.

Plaukų šalinimo nuo intymių vietų tendencija aukščiausiu moksliniu lygiu susidomėjo Leipcigo universiteto medicinos psichologijos ir medicinos sociologijos skyriaus vadovas, profesorius Elmaras Braehleris.

Jam viena kolegių didžiai nustebusi pasakojo, jog vaisingumo tyrimų dalyviai – beveik visi vyriškos giminės atstovai neturėjo gėdos plaukų.

Leipcigo universiteto studija atskleidė stulbinamų faktų: 81 proc. 18-25 m. amžiaus moterų šalina plaukus nuo gėdos plaukų, vyrų – 32 proc.

Panašių rezultatų davė ir Vokietijos žurnalo „Stern“ užsakymu surengta apklausa: 45 proc. respondentų prisipažino, kad nuo genitalijų šalina plaukus.

Kodėl ryžtamasi gana skausmingai, pavyzdžiui, vašku, plaukų šalinimo procedūrai?

Profesorius E.Braehleris įžvelgia tris priežastis: higiena, estetika ir pagaliau geresnis seksas. „Oralinis seksas, kai pašalinti gėdos plaukai, teikia didesnį pasitenkinimą. Be to, kur kas stipresni pojūčiai“, – sakė Nina Helbig iš Hamburgo.

34-erių buhalterė ir dviejų vaikų motina jau 15 metų skuta plaukus nuo Veneros kalnelio. Tiesa, – ne visus, nes nenorinti atrodyti kaip jos ketverių metų duktė.

Pasak N.Helbig, vyrai nelabai jau džiaugiasi, jei moteris visiškai neturi gėdos plaukų.

Jai taip pat patinka, kad partneris ne visiškai pašalino plaukus, bet jai malonu matyti visiškai „plikas“ sėklides.

Hamburgo gyventojas, informacinių technologijų sistemų pardavėjas Tristanas Streckeris taip žavisi „švariomis“ intymiomis vietomis, kad už jas su didžiausiu užsidegimu pasisako ne tik internete, bet ir surengė forumą „Intymių vietų skutimas? Taip, nes kas nori burnoje jausti plaukus?“

Seksas be kliūčių, esąs daug aistringesnis, partnerių kūnai gali maloniai slysti vienas kitu, teigė 23-ejų T.Streckeris. Jį labai jaudina „švarios“ vaginos vaizdas.

Kai kurios pramogų verslo garsenybės ir Holivudo įžymybės taip pat įžvelgia intymių vietų plaukų šalinimo pranašumų.

Televizijos serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ žvaigždė Eva Longoria viename interviu prisipažino: „Man patinka depiliacijos procedūra. Visos moterys bent kartą gyvenime turėtų išbandyti plaukų šalinimą vašku, po kurio paliekama tik siaura Veneros kalnelio juostelė. Po seksualinių santykių jos vėl norės pakartoti šią procedūrą“.

Tuo tarpu Holivudo aktorė Tiffany Dupont apsilankymą depiliacijos salone prisimena kaip pragarišką procedūrą: „Jaučiausi taip, lyg man būtų įgėlę 80 moskitų“.

Ar plaukų šalinimo metodais pasinaudojusių partnerių seksas esąs aistringenis, moksliškai nepatvirtinta, sako Vokietijos lytinių santykių tyrimo asociacijos valdybos pirmininkė Ulrike Brandenburg. „Bet pakeitę intymių vietų ir lytinių organų išvaizdą, ji jiems atrodo kur kas patrauklesnė“, – priduria U.Brandenburg.

Hamburgo universiteto vyrų sveikatos problemų specialistas, profesorius Frankas Sommeris mano, kad depiliaciją stiprioji lytis pagrindinai renkasi dėlto, kad po jos penis optiškai atrodo didesnis.

Šiam rezultatui pasiekti jau 4000 metų prieš Kristų egiptiečiai nesibodėjo jokiomis priemonėmis. Jie šalino plaukus asilo riebalais, derva, akmenimis ar kriauklėmis.

Ir moterys anuomet nuo intymių vietų šalino plaukus, tendencija, kuri laikėsi jau graikų antikos laikais, – bent tarp prostitučių, kurios naudojosi šiurkščiu švitriniu popieriumi.

Islamo religijoje plaukų šalinimas aplinkui gėdos lūpas kas 40 dienų yra religinis įsakymas, o depiliacija liaupsinama dėl higienos sumetimų.

Dažniausiai Alacho dukterys savo plaukus šalina cukraus ir citrinos sulčių mišiniu, o jo sūnūs – vengia tai daryti, ko čia stebėtis.

Pirmieji „Wax and the City“ filialai Berlyne savo duris atvėrė prieš šešerius metus. Dabar abiems jo savininkėms – Sibylle Graefin zu Stolberg ir Christine Margreiter priklauso aštuonios studijos, kuriose kasdien apsilanko daugiau nei 60 klientų.

Specialius kursus baigę depiliacijos specialistai vašku šalina viską, kas kliudo klientams. Moterų tarpe labai populiarus 27 eurus kainuojantis „Hollywood Cut“ metodas, vyrai teikia pirmenybę plaukų šalinimui nuo nugaros, krūtinės ir pažastų.

Ne visi lankytojai, – tiek moterys, tiek vyrai, nusprendę atsisakyti plaukų prie gėdos lūpų ar sėklidžių, – ištveria. Kai kurie vidury sprunka pro duris procedūrai įpusėjus.

Tuo tarpu Vokietijoje priskaičiuojama 4500 kosmetikos salonų, kuriose teikiama šalinimo vašku paslauga. Intymių vietų šukuosenos populiarėja ir provincijos miesteliuose.

Kalbant apie kitus plaukų šalinimo būdus, – lazeriu ar adata, kurie visiems laikams „pribaigia“ gėdos plaukus, vaškas laiko ilgiau nei visi kiti metodai – iki šešių savaičių. „Su laiku plaukų tampa vis mažiau ir jie plonėja“, – guodžia Miuncheno universiteto estetinės dermatologijos skyriaus gydytoja Tatjana Pavicic tuos, kuriems procedūros poveikis velniškai greitai praeina.

Šiaipjau, plaukų šalinimo vašku procedūra, nekelia jokių medicininių abejonių. „Nebūna pigmentacijos sutrikimų, neišryškėja kraujagyslės ar pakenkimų prie limfos trajektorijos“, – teigia medikė.

Kartais „maištaujantys“ plaukai atauga įstrižai, kas sukelia skausmingus uždegimus. Šiuo atveju odos gydytojai ir depiliacijos specialistai siūlo atlikti šveitimą, o paskui tą vietą ištepti alijošiaus kremu.

Beje, pastaruoju metu daugėja operacijų genitalijų srityje. Net ir tai, kas kadaise paslėpta po tankiais plaukais, dabar taisoma, dailinama.

Vokietijos plastinės chirurgijos draugijos 2009 m. duomenimis, grožio specialistų paslaugomis pasinaudojo jau 10 tūkstančių vokiečių, taisiusių vietas palei gėdos lūpas ar penį. Tokiu būdu mados diktatūra įsigaliojo paskutiniame žmogaus kūno lopinėlyje.

Tuo metu, kai dauguma tyli plaukuotumo tema ir menamai atrado tarpinį variantą tarp plaukų skutimo ir natūralumo, pasigirsta protesto balsų dėl išpopuliarėjusių būdų apnuoginti Veneros kalnelį. „Tarptautinis judėjimas už ekologinį libido“, kurio būstinė įsikūrusi Prancūzijoje, nuolat kviečia „Vasarai be plaukuotumo“, bet šis šūkis lieka beveik be atgarsio.

Nepaisant to, kad gražioji prancūzų aktorė, kadaise topmodelis Laetitia Casta pasakė, jog gėdos plaukai atrodo „žavingai ir labai, labai seksualiai“.

Belieka laukti, ar plaukų šalinimo nuo intymių vietų mada neatslūgs. Mat daugeliui depiliacijos aistruolių gali atsitikti kaip Kate Winslet kino juostos „Skaitovas“ filmavimo metu.

Vienoje scenų „Titaniko“ žvaigždė turėjo pasirodyti Ievos kostiumu ir parodyti savo vešlų Veneros kalnelį.

Kvailiausia tai, kad dėl ilgus metus trukusio plaukų šalinimo vašku šis buvo nunykęs. Tad aktorei specialiai teko pagaminti jo pakaitalą.

depiliacija_2  International Society for Sexual Medicine organizacija JAV atliko įdomų tyrimą: apklausė 2451 moterį (amžius no 18 iki 68 metų) ir pabandė sužinoti, kokie jų depiliavimosi įpročiai. Rezultatus norime pateikti ir jums.

Intymios vietelės visai nedepiliuoja 37% moterų

 • Šį variantą renkasi 12% 18-24 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 16% 25-29 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 18% 30-39 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 28% 40-49 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 52% 50-68 metų moterų.

Depiliuoja nedidelę zoną 34% moterų

 • Šį variantą renkasi 29% 18-24 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 39% 25-29 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 50% 30-39 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 50% 40-49 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 37% 50-68 metų moterų.

Depiliuoja didžiąją dalį 30% moterų

 • Šį variantą renkasi 38% 18-24 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 32% 25-29 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 23% 30-39 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 16% 40-49 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 9% 50-68 metų moterų.

Pašalina visus plaukelius 29% moterų

 • Šį variantą renkasi 21% 18-24 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 13% 25-29 metų moterų
 • Šį variantą renkasi 9% 30-39 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 7% 40-49 metų moterų.
 • Šį variantą renkasi 2% 50-68 metų moterų.

Įdomu tai, kad lietuvaičių plaukelių šalinimo įpročiai gerokai skiriasi nuo JAV gyvenančių moterų. Depiliacija.eu puslapyje vykdytoje apklausoje sudalyvavo daugiau nei 1000 moterų. 44% apklausoje sudalyvavusių moterų nurodė, kad renkasi pilną bikini zonos depiliaciją, 33% šalina tik dalį plaukelių, o visai nešalina 23%.

Vienas komentaras “Intymios vietos depiliacija”

 1. arturas

  Feb 03. 2014

  na, nežinau kaip čia merginoms ar vaikinams geriau, bet tas pirmas kartas tai visiems individualus ir tikrai sustandartizuot negalima nieko..

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus