Vis daugiau žmonių pasaulyje, norėdami estetiškos ir nepriekaištingos šypsenos, ryžtasi pokyčiams ir daro viską, kad tai turėtų. Jie eina į klinikas, balinasi dantis, daro estetinį plombavimą,susideda iškritusius dantis, norėdami ištiesinti kreivus dantis – nešioja ortodontinius aparatus.
Ortodontiniai aparatai – tai ortodontų naudojami prietaisai, netaisyklingam žandikauliui pakoreguoti ir ištiesinti kreiviems dantims. Šis aparatai yra dviejų rūšių: nuimami ir nenuimami. Nuimamus ortodontinius aparatus dažniausiai nešioja vaikai arba tie žmonės, kuriems reikia atlikti minimalius pokyčius burnos ertmėje. Nenuimami ortodontiniai aparatai – breketai, yra žymiai dažnesnis pasirinkimo variantas, kuris greitai padaro taip, kad šypsena būtų tiesiog tobula.
Breketų rūšys:
- Metaliniai breketai;
- Keramikiniai breketai;
- Beligatūriniai breketai;
- Safyriniai breketai;
- Vidiniai breketai.
Visos breketų rūšys išskyrus vidinius breketus, yra matomos. Vienos daugiau, kitos mažiau. Tad kurią breketų rūšį pasirinkti?
Žmonės, kurie gėdijasi ir nenori, kad matytųsi jų breketų sistema, renkasi vidinius, kitaip dar vadinamus liežuviniais, breketus. Vidiniai breketai pasižymi puikia savybe – jie dedami vidinėje dantų pusėje, todėl niekas net neįtartų, kad jie apskritai yra.
Vidiniai breketai tiesina dantis estetiškai. Šių breketų sistemos yra gaminamos individualiai kiekvienam žmogui. Jų medžiaga – specialus plonas ir plokščias lydinys, kuris visiškai priglunda prie dantų paviršiaus.
Nors vidiniai breketai ir estetiški, tačiau, vis dėlto, turi ir neigiamų savybių. Viena pagrindinių – sunki breketų priežiūra. Įsidėjus šiuos ortodontinius aparatus, reikia labai nuosekliai valytis dantis, rūpintis jų higiena. Taip pat vidiniai breketai yra brangūs, tad ir prieinami ne kiekvienam.
Vidiniai breketai leidžia pamiršti, kad jie iš viso yra nešiojami, kadangi nesukelia jokio diskomforto jausmo, yra patogūs ir netrukdo kalbai ar kramtymui. Tai iš ties tinkamas pasirinkimas vyresnio amžiaus žmonėms.