Neturtingiausias prezidentas pasaulyje

Autorius: skaitalas.lt
Jose MujicaDidžiųjų valstybių lyderius įprasta matyti pasidabinusius specialiai pagal užsakymą siūtais kostiumais ir važinėjančiais prabangiausiais automobiliais. Tačiau Urugvajaus prezidentas yra visiška priešingybė kitų išsivysčiusių valstybių vadovams.

Jose Mujica, kuris valstybę valdo nuo 2010, gyvena aptriušusioje žmonos fermoje, geria vandenį iš šulinio, o jo „rezidenciją“ saugo tik du policijos pareigūnai ir trikojis šuo. Šis žmogus atsisakė prabangių apartamentų, kurie jam priklausė kaip prezidentui. Negana to, 90 proc. savo mėnesinio atlyginimo jis atiduoda labdarai. Prezidento atlyginimas pagal Urugvajaus įstatymus yra apie 30.000 litų.

„Gal aš ir ekscentriškas senis, bet tai mano pasirinkimas“ – savo pasakojimą žurnalistams pradeda Jose – „Gyvenu puikiai su tuo, ką turiu“. Įdomu dar ir tai, kad visos jo 2010 metais deklaruotas turtas tebuvo 4.000 litų vertės 1987 metų Volkswagen Beetle.

Šio prezidento praeitis taip pat labai spalvinga. 1960-1970 metais jis buvo vienos iš sukilėlių grupuočių narys. Per savo gyvenimą Jose buvo pašautas 6 kartus ir 14 metų praleido kalėjime. Į laisvę jis išėjo tik 1985 metais, kai Urugvajuje įsigalėjo demokratija.

„Mane vadina neturtingiausiu prezidentu, tačiau tokiu aš nesijaučiu. Vargšai yra tie, kurie nuolat dirba tik tam, kad galėtų gyventi prabangų gyvenimą. Jie visada nori daugiau ir daugiau. Jei neturi daug turto, tau nereikia visą gyvenimą dirbti kaip vergui, kad jį išlaikytum“ – teigė Jose Mujica.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus