Medžiagų apykaita – atsakinga už žmogaus savijautą

Medžiagų apykaitaMedžiagų apykaita, kitaip – metabolizmas. Tai cheminės reakcijos, vykstančios mūsų organizme ir atsakingos už kalorijų deginimą. Medžiagų apykaitos procesas yra svarbus ne tik tam, kad kūnas būtų lieknas, bet ir dėl bendros savijautos bei sveikatos palaikymo.

Kas lemia medžiagų apykaitą?

Medžiagų apykaitą lemia daug veiksnių, tačiau svarbiausi iš jų:

  • Genetika (lėta arba greita medžiagų apykaita gali būti paveldima);
  • Žmogaus amžius (vaikai turi žymiai greitesnę medžiagų apykaitą nei suaugę. Nustatyta, kad nuo 30 metų, žmonių medžiagų apykaita pradeda lėtėti ir jie dažnai nutunka);
  • Virškinimo sistemos būklė;
  • Endokrininių liaukų veikla;
  • Nervų sistemos veikla;
  • Gyvenimo būdas;
  • Fizinis aktyvumas;

Specialistai atranda vis daugiau būdų, padedančių pagreitini medžiagų apykaitą. Tai ne tik itin varginančios fizinės treniruotės arba alinančios dietos. Kartais net ir paprasčiausiai žmogaus gyvenimo įpročiai turi įtakos medžiagų apykaitai.

Būdai, padedantys pagreitinti sutrikusią medžiagų apykaitą:

  1. Judėjimas

Judėjimas – būtinybė. Kiekvienas žmogus privalo judėti kuo daugiau. Ši sąvoka apima ne tik sportavimą sporto salėje, tačiau ir plaukiojimą, rytinės mankštos darymą, pasivaikščiojimą. Žinoma, jeigu jums artimiausias yra vaikščiojimas, pasirūpinkite, kad jis būtų greitas, kadangi riebalai skaldosi tik normaliai fiziniam krūviui esant.

  1. Mityba

Yra iš ties nemažai produktų, kurie greitina medžiagų apykaitą. Nebūtina imtis alinančių dietų tam, kad būtumėte plonesni. Pasitarę su dietologu, sužinosite kokių produktų geriau vengti, o kurie padeda žmogaus organizmui. Pats svarbiausias dienos maistas – pusryčiai. Įsitikinkite, kad jūsų pusryčiai būtų visavertis maistas, suteikiantis energijos visai dienai.

  1. Magnis

Vartojant magnį kiekvieną dieną, riebalų deginimas paspartėja, kadangi šis mineralas prisideda prie šio proceso. Magnį galima vartoti kaip papildą, arba tiesiog valgyti maistą, kuriame jo yra. Produktai, kurie turi magnio: menkės kepenėlės, saulėgrąžų sėklos, kviečių sėlenos, ankštinės daržovės.

Imdamasis šių ir kitų, gydytojo rekomenduojamų būdų, kiekvienas žmogus, vėl galės džiaugtis gera medžiagų apykaita.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus