Dydis, atveriantis akis kiekvienam

svorio indeksasKai šiuolaikinio pasaulio viena iš pagrindinių nuostatų ir madų yra sveika gyvensena, visi it pamišę šturmuoja ekologiškų prekių parduotuves, bėgioja ratų ratais saulei šviečiant ir lietui lyjant bei renkasi laisvalaikį, kuo artimesnį suaktyvėjusiam žmonių mąstymui. Viskas galbūt būtų ir puiku, jei ne kartais palūžtantys bėgikai, sveikuoliai ir šiaip aktyvistai, po intensyvių treniruočių ir dietų vakarus leidžiantys baruose bei greito maisto restoranuose.

Būtent tada ir užsikuria tikra bėdų mašina: išsibalansuoja mityba, pagreitėja širdies ritmas, susimaišo diena ir naktis, o ką ju kalbėti apie visą eilę kitų sveikatos ir svorio problemų. Tokie gyvenimo šuoliai – nuo harmonijos iki tikro chaoso – gali kainuoti tikrai nemažai (ir čia toli gražu nekalbame tik apie pinigus, leidžiamus naujiems, didesnių dydžių treningams).

Blaškymasis tarp sveiko gyvenimo būdo ir jaunatviško maksimalizmo didžiąja dalimi atvejų skaidžiausiai kerta per svorį. Po alinančių dietų, nusprendus sočiai pavalgyti, svorio indeksas gali taip šoktelti, jog teks kovoti su skrandžio, žarnyno bėdomis ar pripažinti akivaizdų antsvorį.

Svorio indeksas – dydis, kuris leidžia įvertinti kūno masės būklę. Pagal tai, koks yra svorio indeksas (per mažas ar per didelis), galima spręsti apie žmogaus sveikatą.

Kūno masės indeksas (KMI), kitaip tariant, svorio indeksas, praneša apie problemas, susijusias su:

  • per mažu svoriu, reiškiančiu mitybos nepakankamumą;
  • per dideliu kūno svoriu – antsvoriu;
  • per dideliu kūno svoriu, I laipsnio nutukimu;
  • per dideliu kūno svoriu, II laipsnio nutukimu;
  • per dideliu kūno svoriu, III laipsnio nutukimu.

Taigi, siekiant įvertinti, kiek esate sveiko gyvenimo šalininkai, visų pirma, patariame kuo maksimaliau laikytis pagrindinių mitybos taisyklių: valgyti visavertį maistą, nevartoti alkoholio ir pan., kuo daugiau judėti ir, žinoma, nepamiršti pasiskaičiuoti svorio indekso, kuris gali parodyti tobulintinas vietas.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus