Kokius duomenis saugoti, kad niekas nepaimtų kredito jūsų vardu

kreditaiKaip žinia, kreditai yra suteikiami tik žmonėms savo vardu, tačiau kartais vienur ar kitur ir pasigirsta žinių apie sukčiavimo atvejus. Kaip vėliau visuomet paaiškėja, sukčiai ima paskolos pinigus kito žmogaus vardu dėl to, kad tas žmogus pats būna atskleidęs savo pačius slapčiausius duomenis. Koks nors žmogus, jūsų visiškai nepažįstantis, neturintis su jumis jokio ryšio, niekada nebus sukčius, pas kurį atsidurs jūsų kreditai. Tai tiesiog yra niekaip neįmanoma. Tačiau, jeigu labai pasitikėsite keistais žmonėmis ir pasakysite apie save per daug – tuomet gali būti blogai.

Ką galima sakyti

Gal dabar išsigandote – o ką galima pasakoti žmonėms, kad nebūtų tokių pasekmių, kad nebūtų jūsų vardu paimtas kreditas? Nebijokite, įprastas bendravimas su žmonėmis nepakens. Kalbėkitės apie pomėgius, darbus, apie aplinką, šeimą, vaikus, galite net apšnekinėti žmones. Tačiau visą savo asmeninę ir finansinę situaciją slėpkite. Yra netaktiška kito žmogaus klausti apie jo finansus, taip pat ir jūs, pajutę nepatogų klausimą, nesijauskite nepatogiai – tegul taip jaučiasi tas žmogus, kuris klausia kažko, kas ne jo nosiai. Ir leiskite jam tai pajusti – kad tai yra ne jo nosiai. Leiskite jam žinoti, kad čia yra ne jo reikalas, jog jūs jam nesakysite to. Nesijaudinkite, tai santykių nesugadins. Kai kurie žmonės gėdijasi neatsakyti į klausimą, nes jiems atrodo, kad jie nesakydami savo atlyginimo galbūt atrodys kaip vargšai, bijantys pasakyti. Tačiau iš tiesų tai yra paprastas etikos reikalas – neatskleiskite kažkam tokių duomenų. O juo labiau keistiems žmonėms, netgi savo neaiškioms vienadienėms meilėms nesuteikite priėjimo prie jokių žemiau išvardintų duomenų ir dokumentų.

ID kortelė, pasas

Jūsų asmens dokumentas turi būti su savimi, jis neturi būti prieinamas jokiems kitiems žmonėms. Net jeigu jūs tik šiaip kam nors jį parodote – žinokite, kad ir to nereikia daryti. Tai jūsų dokumentas, ir jūs jį rodysite tik tada, kai to prašys atsakingas valstybės asmuo. Greitieji kreditai yra suteikiami tikintis, kad žmonės saugo savo asmens dokumentą, niekam jo nesuteikia. Dokumentų pridavimo metu paprastai reikia ir atsiųsti nuskenuotą savo asmens dokumentą, taigi, jeigu kažkas kitas turės jo skaitmeninę kopiją – jau bus surinktas šioks toks reikalingų duomenų bagažas. Beje, jeigu kažkam atskleisite savo duomenis, o tas žmogus jumis pasinaudos ir paims pinigus, vėliau jus kankins labai blogi jausmai. Viena vertus, jūs labai nervinsitės, kad patys buvote kvaili ir davėte tam žmogui, kad pasitikėjote juo, kita vertus, didelė neapykanta jus lydės ir tam niekšui, kuris pasinaudos duomenimis.

Elektroninė bankininkystė

Kiti labai svarbūs duomenys, su kuriais gali būti paimti kreditai greitai – tai jūsų elektroninė bankininkystė. Iš esmės, tai yra jūsų pagrindinis saugumo garantas. Ne tik kreditai internetu gali būti paimti, turint jūsų duomenis, bet ir padaryta daug kitų nusikaltimų. Tarkime, jūsų vardu pinigai gali būti pralošti ar už juos kas nors nupirkta. Žinoma, paskolos paėmimas yra blogiausias dalykas, nes jūs ne tik prarasite pinigus, bet ir juos turėsite padengti.

Kiti asmeniniai duomenys

Taip pat vertėtų slėpti ir visus kitus asmeninius, kontaktinius duomenis. Kreditas telefonu yra suteikiamas taip pat per tuos pačius būdus, pirma prisijungus per banką. Visgi jūsų telefono numeris irgi turi būti saugomas. Turite apsaugoti savo privatumą, niekam nepasakoti nieko asmeninio.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus