Gyventi su paskola ar be jos?

paskola Kiekviena paskola individualiai paveikia žmogų ir jo gyvenimą, tačiau kai kurie bruožai, gavus paskolą arba jos neturint, visiems  atsiskleidžia panašiai. Jeigu vis dar nežinote, ar norite paskolos, ar norite, kad jūsų gyvenime būtų šis dalykas, matyt, nebūtinai jos reikia. Tačiau nereiškia, kad ir išvis nereikia. Tad apsispręsti galite pamąstydami apie savo būseną. Ar jausite komfortą, turėdami paskolą, ar geriau, jos neturėdami. Pamąstykite apie šiuos toliau nurodytus aspektus ir galbūt tai padės suvokti, ar paskola jums padės.

Be paskolos – trūkumas

Įsivaizduokite, kad paskolos negaunate. Taigi, tas poreikis, dėl kurio norite skolintis, lieka nepatenkintas. Galbūt tai paskola studijoms, o gal smulkiems pirkiniams. Gal kažkokiai užgaidai, o gal dalykui, kuris yra labai svarbus. Kaip jausitės, jeigu visgi nesiskolinsite ir tas poreikis bus nepatenkintas? Ar trūkumas bus didelis ir lydės jus visą laiką? O gal pamiršite tai tuojau pat? Jeigu tai toks dalykas, kaip, tarkime, studijos, tai gali net ir nulemti visą gyvenimą. Na o smulkus pirkinys gal pasirodys ne toks svarbus. Labai svarbu sau sąžiningai atsakyti, kaip paskola be palukanu patenkintų jūsų turimą poreikį ir kokį stygių jaustumėte jos negavę.

Be paskolos – pavydas

Įvertindami savo poreikio svarbą apmąstykite savo gyvenimą neėmus paskolos po mėnesio, metų ar kelių metų, po kelių dešimčių metų. Ar nebus taip, kad dabar negauta paskola internetu sugriaus visą gyvenimą, ir visuomet jausite pavydą kitiems, kurie tą poreikį patenkino, o jūs ne? Tarkime, vestuvės būna tik kartą gyvenime ir jūs, nusprendę nesiskolinti, nekėlėte jokios šventės arba nevykote į povestuvinę kelionę. Ar nekaltinsite po to savęs? Ar pavydėsite kitiems, kurie gavo tai, ko jūs atsisakėte? Tai svarbūs klausimai, kurie padės suprasti, ar tos mazos palukanos ir pati paskola verti jūsų dėmesio.

Be paskolos – laisvė

Kartu pagalvokite ir apie būklę be paskolos iš gerosios pusės. Kaip matote, paskolos skaičiuokle gali jums mikliai paskaičiuoti, kiek kainuos pats kreditas ir kokiomis dalimis kas kažkiek laiko jį reikės grąžinti. Kaip jausitės po mėnesio, kai reikės pradėti grąžinti pinigus? O kaip jausitės po metų, kai jau metus kas mėnesį vis rėšite atlyginimo kraštą ir jį atiduosite paskolų bendrovei? Ar jus tenkins tokia gyvenimo kokybė, ar visgi norėsite, kad viskas būtų šiek tiek kitaip? Atsakykite sau į šiuos klausimus ir tai taip pat padės jums nuspręsti, ar būsite paskolos gavėjai.

Su paskola – svajonės išpildymas

Kokią svajonę norėtumėte įgyvendinti su paskola, kurią jums teiktų paskolos davėjai? Ar ta svajonė turi grįžtamąją grąžą? Gal tai – vairavimo kursai, kurie vėliau leis visada pačiam ar pačiai vairuoti? O gal tai – visiškai jokio įspūdžio neturėsiantis apsilankymas grožio salone, kai jo rezultato nebeliks jau po mėnesio? O gal tai – pirkinys, kuris išlaiko vertę ir net ir pasiskolinus pinigų iš tiesų jie niekur nedings. Elektronika nuvertėja gana greitai, tačiau kai kurie labai geri elektronikos, foto technikos pirkiniai išlaiko kainą ilgai. Muzikos instrumentai yra vertybė, kuri išvis nepraranda kainos, ypač, jeigu instrumentas geros būklės ir nėra per dažnai naudojamas.  Kokia yra jūsų svajonė ir kokia yra kitų žmonių svajonė, kurie ėmė paskolą? Su paskola – įsipareigojimas ir svajonės išpildymas. Ar tas įsipareigojimas netrukdys svajonei, o gal kaip tik: bus tik smagiau žinoti, kad pats išpildėte svajonę, ir paskola apie tai primins.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus