Faktai apie odą

Bendras žmogaus odos paviršiaus plotas – 1,6 m², tai didžiausias žmogaus kūno organas.

Oda saugo organizmą nuo mechaninių pažeidimų, išorės poveikių, taip pat nuo įvairių infekcijų, oda netgi turi savo autonominę imuninę sistemą. Oda saugo organizmą nuo kenksmingų saulės spindulių ir palaiko stabilų vandens lygį.

Žmogaus oda sudaryta iš epidermio, tikrosios odos ir poodžio. Epidermio storis – 10,03-1 mm. Kas tris-keturias savaites jis atsinaujina, tai vyksta bazalinio epidermio sluoksnio dėka. Šiame sluoksnyje, sudarytame iš kreatino, formuojasi naujos ląstelės, per kelias savaites šios ląstelės iškyla į paviršių.

Kiekviename kvadratiniame odos centimetre yra apie 100 prakaito liaukų, 5 000 receptorių, 6 milijonai ląstelių ir 15 riebalų liaukų.

Prakaito liaukos padeda reguliuoti kūno temperatūrą. Iš viso kūne yra nuo 2 iki 3 milijonų prakaito liaukų. Daugiausia jų paduose, delnuose, pirštų delniniuose paviršiuose, pažastyse, kirkšnyje.

Per parą riebalų liaukos išskiria apie 20 gramų odos riebalų. Susimaišius su prakaitų, riebalai suformuoja plėvelę, saugančią odą nuo grybelio ir bakterijų.

Mūsų oda per parą išskiria apie vieną litrą prakaito.

Ploniausia oda yra vokų (0,5 mm), storiausia – padų (3 mm).

Oda sensta dėl streso ir miego trūkumo, genetikos, ultravioletinių spindulių, dėl to kad sumažėja kolageno ląstelių kiekis.

Kolagenas sudaro 70% dermos ir kasmet sumažėja 1 procentu.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus