Buhalterinė apskaita: gali būti verslo rūšis

buhalterinė apskaitaBuhalterinę apskaitą galima apibūdinti kaip sistemą, kuri registruoja, grupuoja, apibendrina ūkines operacijas (ataskaitas, sąskaitas), išreikštas pinigais. Tvarkingai vedama, laiku pateikiama, tinkama buhalterinė apskaita padeda išvengti nemalonumų su VMI ar kitomis institucijomis, be to, tai svarbi įmonės pareiga, padedanti plėtoti sėkmingą verslą. LR buhalterinės apskaitos įstatymas įtvirtino, jog buhalterinę apskaitą juridiniams asmenims leidžiama tvarkyti turint buhalterinės apskaitos tarnybą, samdant buhalterį arba pasirašius sutartį su buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas teikiančia įmone. Šios įstatymo normos ir didėjanti apskaitos tvarkymo paslaugų paklausa, sudarė prielaidas kurtis buhalterinės apskaitos įmonėms, kurios priima geriausius finansinius sprendimus įmonei ir yra atsakingai vykdančios savo funkcijas.

Dar ir šiandien vyksta daug diskusijų, pokalbių, tema ar samdyti buhalterinę apskaitą tvarkančią įmonę ar įdarbinti buhalterį. Šiuose forumuose dalyvaujantys patys įmonių vadovai, buhalteriai, buhalterinės apskaitos įmonių vadovai ar šiaip pokalbį palaikys asmenys – vieningai nesutaria dėl pasirinkimo, tačiau beveik visi sutaria, jog didelei įmonei labiau apsimoka turėti buhalterį šalia, kuris operatyviai suvedinės informaciją, o įmonei, kuri nėra užverčiama popierių „šūsnimis“- geriau buhalterinę apskaitą patikėti tokias paslaugas teikiančioms įmonėms. Maža įmonė, sudarydama buhalterinės apskaitos paslaugų tiekimo sutartį, sutaupys keliose aspektuose:

  • Nereikės įrenginėti buhalterio darbo vietos, tame tarpe nerūpės kaip išleisti buhalterį į seminarus, rūpintis jo priėjimu prie informacijos, pirkti kanceliarines prekes, nupirkti naujų programų darbui;
  • Sutaupys mokėdamas atlyginimą, nes paprastai buhalteriui yra mokamas fiksuotas darbo užmokestis ir priedai, nes toks buhalteris dažniausiai dirba ir administratorės, ir raštvedės darbą, o buhalterinė įmonė siūlo lanksčią mokėjimo sistemą (paslaugų kaina priklauso nuo atliktų operacijų).

Paslaugos tiekėja visada suinteresuota, kad klientas būtų patenkintas atlikto darbo ne tik kiekybe bet ir kokybe, todėl stengiasi saugoti kiekvieną klientą ir samdyti atsakingus, profesionalius buhalterius. Mažai įmonei samdyti buhalterį ir patikrinti jo kompetenciją- ko gero neįmanomas uždavinys, todėl neverta taupyti ir rizikuoti samdyti buhalterį, kuris kelia abejonių, nes už mokesčių įstatymų pažeidimus yra skiriamos didelės baudos, štai kodėl buhalterinė apskaita yra dar ir rizikinga profesija, reikalaujanti aukštos kvalifikacijos, atsakingumo, dėmesingumo, mokėjimo interpretuoti nuolat besikeičiančius norminius teisės aktus.

Net kai tokias paslaugas teikiančių įmonių pasirinkimas didelis, visada yra reikalingi geri šios srities specialistai. Taigi, jeigu esate baigęs buhalterio kursus, turite patirties, turite visas reikiamas stipriąsias buhalterio savybes, savo klientams esate lojalus ir atsidavęs, gal net jau užsirekomendavote savo buvusioje darbovietėje,- galbūt metas pagalvoti apie savo verslą?

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus