Skubus vertimas – išbandymas specialistui?

Kai vertimų biuro duris praveria interesantas, vertėjas dar nežino, kokia konkrečiai paslauga užėjusiam asmeniui aktuali. Visuomet tikimasi, kad užsakymas bus įdomus, galbūt nesudėtingas, pelningas… O kokia reakcija, kai klientas pasako, kad reikalingas skubus vertimas? Tada specialistai supranta, kad gali tekti pakoreguoti darbotvarkę.

skubus vertimasPati vertimo sąvoka labai plati, ne tik patys tekstai skirtingi, bet ir žmonių lūkesčiai. Vieniems klientams reikia kuo greitesnio rezultato, tą pačią ar kitą dieną, o kitiems laiko veiksnys nėra labai svarbus. Lygiai tą pat galima pasakyti apie kokybę. Kai kurie pabrėžia, kad darbas turi būti atliktas idealiai, o kiti ir taip pasitiki specialistais, nepateikia konkretesnių reikalavimų. Tačiau bendri reikalavimai visuomet būtini, antraip vertėjas nežinotų, ko klientas tikisi. Apskritai labai svarbu susikalbėjimas, abi pusės turi bendrauti mandagiai ir nepamiršti pasiteirauti dominančių dalykų.

Skubaus vertimo kainos

Be abejonės, kyla klausimas, ar skubus vertimas brangesnis už įprastą. Paslauga gali būti įkainota kiek brangiau, tačiau pokytis paprastai nėra labai žymus.

O kaipgi visa ši sfera? Euras Lietuvoje įvestas prieš pustrečių metų, bet vis dar prisimenama ir senoji valiuta. Ar nauji pinigai reiškia ir kainų šuolius? Galima pastebėti tendenciją, kad suapvalintos smulkesnių darbų kainos. Pavyzdžiui, tam tikras vertimas kai kur kainuotų ne 30 litų, o 10 eurų, kas litais būtų 34,53. Tik nereikia plūsti specialistų už šitokį suapvalinimą. Pirma, kainos padidintos nebūtina dėl euro – galbūt jos pakeltos geriau įsitvirtinus rinkoje. Antra, jei paslauga pradėta teikti jau tada, kai euras įvestas, tai ir kainos veikiausiai pritaikytos neatsižvelgiant į senąją valiutą.

Kuo didesnės apimties paslauga, tuo labiau tikėtinas litams artimesnis kainų nustatymas. Pavyzdžiui, vietoje 87 eurų (300 litų) nesistengiama kelti skaičių iki 100 eurų.

Skubus vertimas – išbandymas specialistui

Jei bėgdami per eilutes nepamiršote šio straipsnio pavadinimo, tuomet prisimenate, kad turėtume atsakyti, ar skubus vertimas yra išbandymas. Iš esmės taip. Juk ne kiekvienas geba kone tobulai susistyguoti darbus. Be to, kartais vienas darbas veja kitą ir net nežinia, kaip įterpti naują, kad ir nedidelį, užsakymą.

 

 

 

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus