Vasara – geriausias metas sportuoti gryname ore. Kuo reikėtų pasirūpinti, norint tuo užsiimti?

Vasara – puikus metas kuo daugiau leisti laiko gryname ore ir net jame sportuoti. Dėl šiltesnių orų ir ilgesnių dienų lengviau rasti laiko ir motyvacijos sportuoti. Be to, mankšta lauke duoda daug naudos – nuo geresnės nuotaikos iki didesnio energijos kiekio. Kaip bebūtų, jei ketinate sportuoti gryname ore, rekomenduojama pasirūpinti tam tikru inventoriumi, kuris tikrai pravers užsiimant fizine veikla šiltomis vasaros dienomis. Kaip tik šiame straipsnyje pateiksime pagrindinius daiktus, kurių reikia norint sportuoti lauke.

Kokybiškų bėgimo batelių pora

Investuoti į gerą bėgimo batelių porą labai svarbu, jei ketinate lauke užsiimti bet kokia kardio treniruote. Ieškokite batelių, kurie būtų pritaikyti tam paviršiui, ant kurio bėgiosite ar sportuosite, tarkime, tai gali būti specialus bėgimo grindinys, pasivaikščiojimo takai, ar net smėlis. Taip pat įsitikinkite, kad sportiniai bateliai yra patogūs – juk nenorite, kad atliekant tam tikrus fizinius pratimus jus blaškytų atsiradusios pūslės ar kiti diskomfortą keliantys veiksniai. Be to, dėl aukštos temperatūros ir drėgmės vasarą jūsų kojos prakaituoja daugiau. Dėl to ieškokite batų, kurie gerai praleidžia orą ir leidžia odai kvėpuoti, taip kojos išliks sausos.

Sportinė apranga, greitai sugerianti drėgmę

Kai sportuojate lauke, svarbu dėvėti drabužius, kurie padės išlaikyti vėsą ir komfortą. Ieškokite lengvų ir kvėpuojančių audinių, kurie galėtų greitai sugerti prakaitą. Tai padės jums per daug nesukaisti bei išvengti diskomforto, net kai prakaituosite. Be to, greitai prakaitą sugeriantys drabužiai padeda išvengti per didelės trinties tarp drabužio ir odos bei kitų odos sudirgimų. Vasaros mėnesiais geriausia, jog sportinė apranga moterims ir vyrams susidėtų iš šortų bei berankovių marškinėlių – tokiu būdu judėti galėsite visiškai nevaržomai net ir karštą vasaros dieną. 

Apsauginis kremas nuo saulės

Nesvarbu, koks metų laikas, kremas nuo saulės visada yra būtinas, kai ketinate leisti laiką lauke. Tačiau vasaros mėnesiais, kai saulė yra itin kaitri, ypač svarbu teptis apsauginiu kremu nuo saulės prieš ruošiantis į treniruotę. Ieškokite plataus spektro apsauginio kremo nuo saulės, kurio SPF yra ne mažesnis kaip 30, ir prieš išeidami į lauką gausiai patepkite juo visas neuždengtas kūno vietas. Jei planuojate ilgai būti saulėje, būtinai kas dvi valandas pakartotinai tepkite apsauginį kremą nuo saulės.

Kepurė

Dar vienas būdas apsisaugoti nuo žalingų saulės spindulių – nešioti kepurę sporto metu. Tai padės apsaugoti akis bei veido odą nuo saulės, todėl treniruodamiesi lengviau matysite ir jausitės patogiau. Be to, kepurė taip pat padės galvai nesukaisti ir išvengti saulės smūgio, kuris yra realus pavojus sportuojant, esant karštam orui.

Akiniai nuo saulės

Akiniai nuo saulės ne tik puikiai apsaugo akis nuo saulės, bet ir padeda susikaupti treniruočių metu. Saulės spindesys gali išblaškyti dėmesį, o užsimerkus gali būti sunku įžiūrėti, kur einate. Nešiodami akinius nuo saulės galėsite saugoti akis nuo saulės, kad treniruotės metu nesudrumstumėte akių. Be to, nepamirškite, kad akiniai nuo saulės turi turėti apsaugą nuo UV spindulių, kad tikrai apsaugotų jūsų akis.

Gertuvė vandeniui

Paskutinis, tačiau tikrai ne mažiausiai reikšmingas daiktas, kurį privaloma turėti užsiimant fizine veikla lauke – gertuvė vandeniui. Be galo svarbu sportuojant lauke išlikti hidratuotam, dėl to kartu su savimi visuomet pasiimkite gertuvę vandeniui, kad galėtumėte reguliariai atsigerti treniruotės metu. Stenkitės išgerti nuo pusės iki vienos stiklinės vandens kas 20 minučių, o jei stipriai prakaituojate – ir daugiau. Svarbu pasirinkti tinkamo dydžio gertuvę – jei nėra vietų, kur treniruotės metu galėtumėte prisipildyti gertuvę vandeniu, rinkitės ją didesnę ir pripildykite ją namuose. Taip pat būtina, jog gertuvė būtų lengva, ją būtų patogu nešiotis bei jog būtų sandariu dangteliu.Taigi, tai yra pagrindiniai daiktai, kuriais rekomenduojama pasirūpinti, prieš ruošiantis sportuoti gryname ore. Tik turėdami tinkamą inventorių galėsite pilnai mėgautis visais treniruočių gamtoje privalumais be jokių rūpesčių ar nepatogumų. Tad nieko nelaukite ir išnaudokite visus vasaros privalumus! Na, o jei nežinote, kur būtų galima įsigyti drabužius sportui geru kainos ir kokybės santykiu, moteriška ar vyriška sportinė apranga iš čia – išties puikus pasirinkimas!

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus