Stacionarūs kompiuteriai vs. nešiojami kompiuteriai

Stacionarūs kompiuteriaiFaktas! Nešiojamųjų kompiuterių kas metai parduodama daugiau nei stacionariųjų. Ar tai stacionariųjų kompiuterių eros pabaiga? Tikrai ne. Stacionarūs kompiuteriai visada išliks paklausūs. Gal tik jų kiekiai bus mažesni.

Kokie gi yra stacionariųjų kompiuterių privalumai prieš nešiojamuosius?

1 privalumas. Galios padidinimas. Kompiuterio galia matuojama GHz. RAM galima pridėti stacionariajame kompiuteryje neperinstaliuojant operacinės sistemos. Tiesiog kompiuterių meistras įdeda naujus lustus ir viskas – kompiuteris veikia sparčiau, susidoroja su sudėtingesnėmis užduotimis. Deja, nešiojamasis tokios galimybės neturi dėl itin suspausto korpuso.

2 privalumas. Disko talpa. Stacionarūs kompiuteriai gali turėti kelis diskus. Tokiu būdu jūsų kompiuteryje gali būti saugoma nors ir 10 TB duomenų. Tuo tarpu nešiojamajam kompiuteriui prireiks išorinių įrenginių ir gausybės šakotuvų, kad tuos pačius duomenis būtų galima redaguoti ir naudoti. Aišku, korpusas turi būti atitinkamo dydžio.

3 privalumas. Papildomos jungtys. Nešiojamas kompiuteris paprastai turi HDMI jungtį ir 3 USB jungtis. Dažname iš jų jau nebėra Ethernet jungties, tad prie interneto jungtis galima tik bevieliu ryšiu. Tuo tarpo stacionarusis kompiuteris gali turėti kiek tik nori USB, HDMI, VGA ir kitų jungčių. Prie jo galima montuoti bevielio ryšio maršrutizatorius, TV įvesties jungtis ir t.t. Tokiu būdu stacionarus kompiuteris tampa itin patogiu įrankiu darbui. Aišku, kai susitvarkoma su galybe iš korpuso galo kyšančių laidų…

4 privalumas. Galimybė prijungti prie kelių ekranų iš karto. Kartais programuotojai ar dizaineriai prijungia vieną stacionarų kompiuterį net prie 3 ekranų. Ir visuose trijuose matomas ne tas pats vaizdas, o galima dirbti skirtingomis programomis. Nešiojamasis kompiuteris to tikrai nesugeba…

5 privalumas. Skirtingi korpusai. Kompiuteris gali būti sumontuotas skirtinguose korpusuose pagal tai, kur jis stovės. Jei vietos maža, galima rinkti mažesnį horizontalų korpusą, o ant jo pastatyti monitorių. Jei reikia galingos „mašinos“, galima įsigyti didesnį korpusą ir vietoj senojo per keliolika minučių perkelti viską į naują. Nuo tarpu nešiojamųjų kompiuterių korpusai visi vienodi.

Nepaisant akivaizdžių privalumų, stacionarūs kompiuteriai turi ir trūkumų. Pagrindinis – juos sunku pernešti iš vienos vietos į kitą. Dėl šios priežasties jie tinkami daugiau biure, kur erdvės yra ne tokios dinamiškos. Pamažu keičiasi šiuolaikinio biuro koncepcija, tad ir stacionarūs kompiuteriai iš jo po truputį nyksta. Tuo tarpu vienas privalumas ryškėja vis labiau su kiekvienais metais – žaidimams geriausi yra stacionarūs, o ne nešiojami kompiuteriai.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus