Parodontozės operacija – chirurginė procedūra

parodontozės operacijaPeriodontologija – mokslo šaka, kuri tiria dantenų susirgimus, ligas, sprendžia kaip jas gydyti. Šioje srityje dirba gydytojai periodontologai, kurie diagnozuoja ir gydo parodontozę.

Kas yra parodontozė?

Parodontozė tai iš ties sudėtinga lėtinė infekcija, kurią turi nemažai pasaulio žmonių. Ankščiau parodontozė buvo vadinama senyvo amžiaus žmonių liga, tačiau vis dažniau pastebima, kad šia infekcija suserga vis jaunesni.

Kodėl susergama parodontoze?

Parodontoze susergama dėl burnos higienos nesilaikymo. Daugeliui žmonių atrodo, kad užtenka išsivalyti dantis vos du kart per dieną: ryte bei vakare, ir to užtenka. Bet koks odontologas tikrai paprieštarautų šiam teiginiui. Valytis dantis patartina 2 – 3 kartus per dieną, rekomenduojama po valgio. Taip pat išsivalius dantis reikia išsivalyti tarpdančius dantų siūlu, burnos ertmę išsiskalauti skalavimo skysčiu.

Parodontozės simptomai:

  • Gausus dantenų kraujavimas;
  • Dantenų paraudimas bei patinimas;
  • Nemalonus kvapas iš burnos;
  • Pakitusi dantenų spalva;
  • Dantų paslankumas.

Parodontozės gydymas

Ankstyvoje parodontozės stadijoje užtenka pašalinti dantų apnašas bei bakterijas nuo dantų ir dantenų. Kartais gali prireikti išvalyti apnašas dantų kišenėse – nemaloni ir skausminga procedūra, kuriai taikomas nuskausminimas. Tačiau, atlikus apnašų valymą, dantų ir dantenų būklė žymiai pagerėja. Kartais apnašų valymas nebe padeda, o tada yra atliekama parodontozės operacija.

Parodontozės operacija – chirurginė procedūra. Jinai atliekama vėlesnėje ligos stadijoje, procedūros yra pasirenkamos priklausomai nuo ligos sunkumo.

  1. Parodontozės operacija – dantų kišenių mažinimas. Šios procedūros siekis: sumažinti tarpus tarp dantų ir dantenų, tam, kad dantys laikytųsi žymiai tvirčiau bei kišenėse nesikauptų bakterijos.
  1. Audinių augimo stimuliacija. Ši procedūra reikalinga tam, kad sumažėtų skausmas ir patinimas dantenų srityje.
  1. Danties šalinimas. Jeigu yra pažengusi stadija ir jau nebeįmanoma išnaikinti infekcijos bei jeigu audiniai yra labai stipriai pažeisti.

Negydant parodontozės, pasekmės gali būti labai skaudžios. Ši infekcija paliečia ir kitus žmogaus organus, ne tik dantis: sąnarius, gali sukelti priešlaikinį gydymą. Jeigu infekcija yra labai pažengusi – visų dantų iškritimas yra garantuotas. Rūpinkitės savo sveikata, burnos higiena ir turėkite nepriekaištingą šypseną.

 

 

 

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus