Kvapai, darantys įtaką

Ar kada susimąstėte, kad visur mus seka kvapai ? Kiekviena aplinka atmintyje palikusi vaizdinį ir kvapą. Kvapai kartais daug geriau primena praeities situaciją ar konkrečią vietą. Jau kuris laikas tobulinamas jutiminis marketingas atskleidžia itin įdomių faktų apie uoslę, kvapus ir šių žmogaus jutimų pritaikymą.

Kvapai ir prisiminimai. Galime teigti, kad prisiminimą sudaro skirtingos stadijos. Visų pirma nutinka įvykis, tuomet jį išsaugome atmintyje, o po kurio laiko vėl prisimename. Kvapai daug stipriau įsimena ir daug greičiau gali priminti apie jau patirtą situacija, nei garsai ar matomi vaizdiniai. Yra įrodyta, kad kvapai paveikia emocionaliau nei kitos juslės. Visi puikiai žino situaciją, kuomet prie Kalėdinio stalo juntami seniai nejausti, bet itin geras emocijas keliantys maisto, dekoracijų, žvakių skleidžiami kvapai ir dėl to neįmanoma šios šventės sumaišyti su jokia kita. O automobilių kvapai primena galbūt seniai turėtą automobilį, kurio net nebūtumėte prisiminę.

Kvapai ir emocijos. Keista, tačiau įrodyta, kad kvapas gali stipriai pakeisti žmogaus nuotaiką. Net tokie dalykai kaip imuninė sistema ar kūno temperatūra gali kisti priklausomai nuo užuodžiamų kvapų. Ligoninės kvapas vieniems gali nedaryti stipraus poveikio, bet tiems, kurie turi nemalonių atsiminimų, vien kvapas gali pakeisti organizmo veiklą, įjungti gynybos rėžimą ar sukelti paniką. Malonūs kvapai veikia atvirkščiai ir turi atpalaiduojančią savybę. Automobilių kvapai turi būti universalūs ir stipriai neslopinantys, kad būtų išlaikytas budrumas vairuojant.

Kvapų siejimas su konkrečia preke. Jei kvapas primena gerą emociją ir saugo teigiamą atsiminimą, tuomet ateityje jį pajutus jausimės palankiau. Tai pritaikoma marketinge ir prekių vystytojai pritaiko šią savybę realybėje. Dauguma mūsų naudojamų prekių galėtų būti bekvapės arba turėti daug švelnesnį kvapą, bet tuomet neįsimintų mūsų atmintyje ir negalėtume jų identifikuoti vien tik kvapo pagalba.

Jutiminio marketingo paskirtis išsiaiškinti vartotojų įpročius bei elgseną veikiant tam tikroms aplinkybėms ir pritaikyti tai parduodant parduodant prekes. Būtent tai ir skatina atrasti dar daugiau įdomių ir naudingų faktų apie kvapus ir jų įtaką žmonėms

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus