Kokybiški paminklai kapams ir jų priežiūra

Tinkamai parinkti paminklai kapams reprezentuoja palaidotą asmenį, jo atminimą ir gilų šeimos ryšį su išėjusiuoju. Siekiant, kad estetika išliktų ir ilgus metus atrodytų kaip nauji, paminklai Vilniuje turi būti tinkamai prižiūrimi. Kaip tai padaryti?

Pirmiausia, atidžiai nustatykite valomo akmens tipą – tai gali būti granitas, marmuras, skalūnas, smiltainis ar pan. Taip pat turite sąžiningai įvertinti akmens būklę – pažiūrėkite, ar nėra įtrūkimų, įskilimų, ar paminklo paviršius nesubraižytas, ar nėra pažeistas erozijos. Jei pastebite šiuos ženklus, savarankiškai nevalykite akmens, nes galite jį dar labiau sugadinti. Užfiksavus mechaninius paviršiaus pažeidimus, kreipkitės į specialistus, kurie pasirūpins paminklų atnaujinimu – kokybiškai ir operatyviai. O jeigu paminklai kapams neturi minėtų pažeidimų ir atrodo geros būklės, pateikiame kelis profesionalų patarimus, kurių dėka paminkliniu akmeniu rūpintis bus paprasčiau ir lengviau.

Svarbu nustatyti, kokio tipo nešvarumai ar dėmės matomi

Dažniausiai pasitaikantys tipai yra purvas, kerpės ar augančios samanos, žalsvi ar juodi pelėsiai, kita augmenija. Tokiu atveju, norėdami pradėti valyti, paminklą, jo paviršių visada gerai sudrėkinkite vandeniu. Beje, aktualu ir tai, kad įvairių tipų paminklai Vilniuje geriausiai nuvalomi po stipresnio lietaus. Niekada netepkite valiklių tiesiai ant sauso akmens.

Jei ant akmens yra samanų ar kerpių sluoksnis, visą tai galima švelniai pašalinti plastikine ar medine mentele arba dažų grandikliu. Tiesa, niekada nenaudokite metalo ir kitų agresyvių šveitiklių: jie gali pažeisti paviršių. Vietoje to, visada rinkitės švelniausią įmanomą akmens valymo būdą. Galima naudoti minkštą natūralių šerių šepetėlį ir mažesniems plotams skirtus dantų šepetėlius. Švelniai nušveiskite valomas vietas ir valiklį nuolat nuplaukite vandeniu, kad pašalintumėte dėmes ir nešvarumus. Valykite lengvais judesiais, iš apačios į viršų.

Kokias priemones naudoti?

Paminklai Vilniuje, pagaminti iš aukštos kokybės akmens, turėtų būti valomi praskiesta valymo priemone. Tam tinka amoniakas be priedų (praskiestas santykiu 50:50 su vandeniu). Tai padės pašalinti dėmes ant šviesių akmenų.

Taip pat galima rinktis įvairius dezinfekcinius, antimikrobinius valiklius, tačiau perkant juos būtinai pasikonsultuokite, ar šiomis medžiagomis tikrai gali būti valomi paminklai kapams, paminėkite, kokio tipo akmeniui naudosite.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus