Kodėl dujiniai katilai yra praktiškas pasirinkimas?

Šiuolaikiniai dujiniai katilai yra lengvai valdomi, automatizuoti, ekologiški, išsiskiriantys gana nebrangia eksploatacija ir priežiūra. Tai vienas populiariausių pasirinkimų rinkoje, sulaukiantis ypatingo pirkėjų dėmesio. Tiesa, norint priimti racionaliai pagrįstą sprendimą, visuomet rekomenduojama kreiptis į kvalifikuotus pardavėjus, galinčius atsakyti į visus jūsų klausimus ir padėti surasti jūsų lūkesčius atitinkantį katilą.

Dujiniai katilai: tipai ir pasirinkimo galimybės

Dujinių katilų asortimentas iš tiesų platus, todėl norint išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį gaminį, būtina įvertinti daugelį atskirų kriterijų, pvz., pagal gamybines medžiagas dujiniai katilai skirstomi į plieninius ir ketaus gaminius, pagal degiklio rūšį – į katilus su atmosferiniais degikliais ir katilus su papildomai montuojamais degikliais. Taip pat dujiniai katilai gali būti standartinio veikimo arba kondensaciniai, pastatomi ir pakabinami, natūralios ir priverstinės traukos. Galiausiai, pagal kontūrų skaičių dujiniai katilai gali būti vieno kontūro, kuomet reikalingas tik šildymas, ir dviejų kontūrų, kuomet katilas yra atsakingas ir už šildymą, ir už buitinio karšto vandens ruošimą.

Kas lemia dujinių katilų populiarumą?

Svarbiausiu dujinių katilų privalumu laikomas aukštas naudingumo koeficientas. Čia svarbų vaidmenį atlieka ir saugus katilo darbas bei minimali priežiūra. Paprastai katilas prisimenamas tik tada, kai reikia pakeisti temperatūros nustatymus (modernūs dujiniai katilai išsiskiria itin lengvu ir automatizuotu valdymu) ar atsiranda veikimo sutrikimų. Profilaktinius valymo darbus rekomenduojama atlikti vos kelis kartus per metus. Turint dujinį katilą išvengiama ir nepageidaujamų kvapų bei nešvarumų, kas yra itin patogu gyvenamuosiuose namuose.

Tiesa, vertinant dujinio katilo privalumus, negalima paneigti ir tam tikrų trūkumų, kurių aktualiausias – augančios dujų kainos. Daugelis ekspertų teigia, kad nepanašu, jog kaina už dujas greitu metu turėtų stabilizuotis ar mažėti.  Be to, reikėtų įvertinti ir tai, kur katilas stovės, kadangi jį galima naudoti tik ten, kur yra gamtinių dujų dujotiekiai, t. y. dujiniai katilai tinka ne visiems Lietuvos regionams. Kaip ir buvo minėta, nemažai sunkumų gali sukelti ir gana plati dujinių katilų pasiūla, todėl visuomet rekomenduojama kreiptis į šios srities ekspertus, galinčius atsakyti į visus jūsų klausimus, taip pat – rinktis žinomo gamintojo įrangą ir patikimą pardavėją, galintį suteikti visas kokybės garantijas.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus