Kas slypi už interjere naudojamų akmenų pavadinimų?

marmurasAkmuo interjere naudojamas jau labai seniai. Tiesa, ši mada buvo šiek tiek priblėsusi, tačiau žmonėms, vėl atsisukus į natūralias medžiagas, akmuo tapo populiariu interjero sprendimu. Šiuo metu interjere dažiausiai naudojamas marmuras, granitas, skalūnas, smiltainis ir travertinas. Taigi, pasiaiškinkime, kokiomis savybėmis pasižymi šie akmenys ir kur jie yra dažniausiai naudojami.

Marmuras. Marmuras žavi savo itin plačia spalvų palete, pradedant nuo švelniai rožinės ar auksinės spalvos ir baigiant sodriai smaragdine ar juoda spalvomis. Marmuras patvarus ir dekoratyvus akmuo, jį nesudėtinga apdirbti bei poliruoti. Visgi, tai gana minkšta medžiaga, bijanti cheminių medžiagų bei rūgščių, todėl marmurinį paviršių būtina saugoti nuo karščio, maiste bei gėrimuose esančių rūgščių, nevalyti aštriomis šluostėmis. Taigi, marmuriniai virtuvės stalviršiai nėra pats geriausias pasirinkimas. Virtuvėje, kurioje nuolatos vyksta veiksmas, kažkas išsipila, nubėga ir pan., reiktų tvirtesnio akmens.

Granitas. Šis akmuo seniau buvo laikomas paminklų akmeniu, visgi, jei granitą derinsite su medžiu, viena šilčiausių medžiagų, toks duetas gali sukurti išties išskirtinį jaukių namų interjerą. Granitas labai tvirtas, sunkus ir ilgaamžis akmuo, jis nebijo nei šalčio, nei karščio, nei cheminių medžiagų ar techninių pažeidimų. Tai bene idealiausias pasirinkimas, kai reikia ypatingo atsparumo, todėl jis puikiai tinka grindims, sienoms, stalviršiams, laiptams, židiniams. Priešingai nei marmuras, granitas nereikalauja ypatingos priežiūros.

Skalūnas. Sluoksniuotas smulkiagrūdis akmuo, sudarytas iš kvarco ir molio. Savo savybėmis skalūnas primena marmurą, turi paltų platų spalvų pasirinkimą, netrupa. Skalūnu galima dekoruoti sienas, palanges, stalus. Skalūno ir medžio derinys – puikus pasirinkimas mėgstantiems klasikinį stilių.

Travertinas. Šis akmuo gali būti naudojamas ir interjere, ir eksterjere. Visgi, renkantis travertiną, reiktų atminti, kad tai kalkinis akmuo, todėl jis yra jautrus rūgštims, todėl tai nėra geriausias pasirinkimas virtuvės erdvei. Be to, travertinas yra porėtas, todėl pasimyži geresne šilumos izoliacija nei marmuras ar granitas.

Smiltainis. Tai nuosėdinė nuotrupinė uoliena, sudaryta iš smiltelių dydžio mineralų bei kitų uolienų nuolaužų. Smiltainiu galima dekoruoti įvairius paviršius bei sukurti originalias interjero detalias: apklijuoti sienas, fasadus, lempas ir pan. Atvirai pasakius, šis akmuo labai universalus ir lengvai pritaikomas, o unikali smiltainio išvaizda – puikus pasirinkimas vertinantiems originalumą.

Anksčiau buvo manoma, kad natūralus akmuo geriau dera natūraliame interjere, tačiau šiandien šį gamtos kūrinį mėgsta ir modernizmo, ir minimalizmo mėgėjai. Akmuo gali sukurti originalų interjerą, juk dviejų identiškų akmenų tiesiog nėra.

 

 

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus