Kaip pasirinkti vaikišką kėdutę

Vaikiškos kėdutės yra būtinos norint užtikrint vaikų saugumą keliaujant automobiliu. Naujagimio net negalėsite parsivežti namo, jeigu automobilyje neturėsite specialios kėdutės. Tačiau, kodėl šios kėdutės prekyboje tokios įvairios ir kaip pasirinkti tinkamiausią?

Kėdutės skirstomos į grupes

Vaikų raumenys ir kaulai nėra tokie išsivystę kaip suaugusiųjų, todėl eismo įvykių metu juos sužeisti gali ir gerokai mažesni smūgiai. Pavyzdžiui, kelių mėnesių amžiaus kūdikiai turi itin silpnus stuburo ir kaklo raumenis, todėl jų kėdutes reikia montuoti nugara į priekį. Štai pagrindinės vaikiškų kėdučių grupės ir jų reikšmės:

  • 0+ grupė – skirta 0-13 kg kūdikiams. Amžius iki 12-15 mėnesių.
  • 1 grupė – skirta 9-18 kg vaikams. Amžius nuo 9 mėnesių iki 4 metų.
  • 01 grupė – skirta 0-18 kg kūdikiams. Amžius iki 4 metų.
  • 0123 grupė – skirta 0-36 kg kūdikiams ir vaikams. Amžius iki 12 metų.
  • 123 grupė – skirta 9-36 kg vaikams. Amžius nuo 9 mėnesių iki 12 metų.
  • 23 grupė – skirta 15-36 kg vaikams. Amžius nuo 3 iki 12 metų.

Kėdutės su didesniu amžiaus diapazonu įprastai turi daugiau padėčių, todėl jos puikiai pritaikomos įvairaus amžiaus vaikams. Vaiką vežioti kėdutėje rekomenduojama iki kol jo ūgis pasieks 135-150 cm.

ISO-FIX ar tvirtinimas saugos diržu?

Vienas pirmųjų dalykų, su kuriuo susidursite ieškodami vaikiškos kėdutės, yra jų tvirtinimo būdai: ISO-FIX arba tvirtinimas saugos diržu. Abu vis dar yra aktualūs šiomis dienomis, tačiau, jeigu yra galimybė, geriau rinktis ISO-FIX.

Pastaruoju būdu tvirtinamos kėdutės įsistato itin tvirtai ir smūgio metu nėra jokio laisvumo. Tuo tarpu, saugos diržais tvirtinamos kėdutės pasikliauna tik saugos diržų suveikimu.

2012 metais nuspręsta, kad visuose naujai išleistuose automobiliuose privalės būti ISO-FIX vaikiškų kėdučių tvirtinimai, kadangi jos yra stabilesnės, lengviau montuojamos ir gerokai saugesnės, ypač šoninių smūgių atvejais. Šiuos tvirtinimus dažnai galima rasti ir senesniuose automobiliuose. Taigi, jeigu pas jus yra ISO-FIX tvirtinimai, rinkitės jiems skirtą kėdutę.

Keletas svarbių dalykų

Kėdutės dydis ir montavimo tipas yra svarbiausi kriterijai, tačiau pirkėjai dažnai pamiršta kitas detales, kurios taip pat yra svarbios vaiko saugumui ir patogumui.

Kokiame automobilyje naudosite kėdutę?

Jeigu vaikišką kėdutę planuojate montuoti mažame automobilyje, tai turėkite omeny, kad ji užims nemažai vietos, ypač jeigu montuosite nugarėle į priekį. Jeigu abejojate dėl kėdutės įtalpinimo, kviečiame pasikonsultuoti su specialistais internetinėje parduotuvėje Melga.lt.

Beje, turėkite omeny ir kitus šeimos bei giminaičių automobilius, kuriuose galimai norėsite montuoti vaikišką kėdutę – ar jie pakankamai erdvūs ir ar juose yra ISO-FIX tvirtinimas?

Venkite naudotų kėdučių pirkimo

Jauni tėveliai, siekdami sutaupyti, dažnai perka naudotas vaikiškas kėdutes, arba skolinasi jas iš giminaičių. Turėkite omeny, kad naudotos vaikiškos kėdutės nebėra tokios patikimos ir tvirtos kaip naujos. Negana to, bet kuri parduodama naudota kėdutė gali būti sudalyvavusi eismo įvykyje. Kaip ir eismo įvykyje pažeistas automobilis – kėdutė nebėra saugi tolimesniam naudojimui.

Kadangi nuo to priklauso vaikų saugumas, geriau investuoti į naują vaikišką kėdutę.

Ar vešite daugiau nei vieną kėdutę?

Jeigu savo automobilyje planuojate vežti daugiau nei vieną mažametį vaiką, tai jame montuosite kelias vaikiškas kėdutes. Ant galinės sėdynės montuodami dvi kėdutes neturėtumėte susidurti su problemomis. Tačiau, tikrai ne visada tilps trys kėdutės – turėkite tai omeny.

Net ir vienodo amžiaus vaikai gali būti skirtingų ūgių bei svorių, todėl renkantis vaikišką kėdutę svarbu įvertinti visus aspektus. Vairuokite saugiai!

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus