Kaip padėti gripu sergančiai katei – pataria veterinarijos klinika Vilniuje

Veterinarijos klinika VilniujeNors kalbėdami apie gripą, paprastai galvojame apie žmones, veterinarai sako, kad gripas pavojingas ne tik mums, bet ir katėms. Veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad iš tiesų gripas yra gana stipriai paplitusi kačių liga, paprastai puolanti benamius gyvūnėlius dėl silpnesnės jų imuninės sistemos. Vis dėlto, neapsigaukite – gripu sergančios naminės katės su šia liga kovoja kur kas ilgiau ir sunkiau.

Virusą pasigavusios katės gali patirti daug komplikacijų, pvz., susirgti kvėpavimo takų uždegimu. Serganti katė pradeda ašaroti, čiaudėti ir kosėti, be to, keliais laipsniais pakyla jos kūno temperatūra. Keičiasi ir katės elgesys – ji mažiau ėda, kur kas greičiau pavargsta ir tampa pasyvi. Veterinarai teigia, kad kalbėdami apie gripą, paprastai nekalbame apie vieną ligą, greičiau – apie ligų grupę, t. y. viruso priežastimi gali būti įvairūs virusai ar bakterijos. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad nors gripu paprastai serga laukinės katės, ligą sukeliančius mikroorganizmus galime patys parnešti namo, pvz., virusas gali būti ant mūsų batų ar drabužių.

Jei katė susirgo, pirmasis jūsų darbas – imuninės sistemos stiprinimas. Šiame etape veterinarai augintinei paskirs specialias injekcijas. Sunkesniais ligos atvejais bus reikalingi ir antibiotikai bei vitaminai. Be to, gydytojas gali paskirti ir specialų ėdalą. Labai svarbu, kad augintinė gautų pakankamą kiekį vandens. Visais atvejais būtina pasikonsultuoti su ilgametę patirtį turinčiais veterinarais, kurie padės parinkti tinkamiausią gydymą.

Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad katės gali sirgti ne tik gripu, bet ir įvairiomis kitomis ligomis, kurių gydymas reikalauja daug jėgų ir laiko. Be to, tam tikrais atvejais net ir lengvi susirgimai gali baigtis mirtimi. Kad išvengtumėte sunkumų, stebėkite augintinės savijautą ir nepamirškite, kad katė turi būti skiepijama. Namuose gyvenančios augintinės turi būti paskiepytos nuo pasiutligės. Kates privalu paskiepyti ir nuo kačių maro – panleukemijos. Rekomenduojama pagalvoti ir apie kitus skiepus, pvz., nuo kalicivirozės ir adenovirozės. Specialistai primena, kad naminei katei būtina duoti vaistų nuo kirmėlių, geriausia – kelis kartus per metus. Jei katė laksto lauke, procesą reikėtų kartoti 3–4 kartus per metus.

Daug sunkumų gali sukelti ir stresas, todėl kiekvienas šeimininkas turi pasirūpinti gera augintinės emocine būkle, pvz., jei nusprendėte kelioms dienoms aplankyti draugus, katę palikite namuose, kadangi kelionė automobiliu gali sukelti didelį stresą, kuris vėliau baigsis sunkiai gydomomis ligomis. Tiesa, neretai kalbama ir apie atvirkštinį variantą – ilgai vienatvei paliktos katės gali patirti dar didesnį stresą.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims namai Nekilnojamas turtas Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Sportas Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus