Kada kokią kempinę ar šluostę geriausia pasirinkti?

Apsilankius namų apyvokos prekėmis prekiaujančioje parduotuvėje, galima pasiklysti tarp valymų priemonių gausus. Metaliniai šveistukai, kempinės, kempinėlės, šluostės, rankšluostukai… Ar tikrai kiekvienas iš jų – būtinas? Šiame straipsnyje trumpai supažindinsime jus su skirtingų tipų valymo priemonėmis ir patarsime, kada kokią geriausia pasirinkti.

Virtuvėje

Bene daugiausia laiko ir jėgų tenka skirti virtuvės valymui. Čia įvairios kempinės atlieka daug skirtingų funkcijų: nuo indų plovimo, iki sienų ar orkaitės valymo. Jei iki šiol jums užtekdavo vienos kempinės viskam – metas tai pakeisti, nes pasirinkus tinkamą valymo priemonę tą patį darbą galima atlikti ir greičiau, ir efektyviau.

Indams plauti geriausiai tiks dvipusė kempinėlė, kur viena jos pusė yra švelni, o kita kiek aštresnė. Aštresnė pusė tiks prikepusiam ar pridžiūvusiam maistui pašalinti. Svarbiausia atsiminti, kad su aštria kempinės puse negalima šveisti nesvylančių dangų (puodų, keptuvių ir kt.)

Indams, kurie nebijo braižymo, galima naudoti metalinius šveistukus. Jie itin gerai tinka ketaus keptuvėms ar kepimo indams valyti, moliniams kepimo indams, orkaitei ir pan. Tiesa, prieš naudodami metalinį šveistuką įsitikinkite, kad jis nesugadins jūsų valomo paviršiaus.

Vonioje

Voniai šveisti galima naudoti tas pačias kempinėles, kurias naudojate virtuvėje. Turėkite omenyje, kad vonios kambaryje negalima naudoti metalinių šveistukų, nes jie subraižys metalinius čiaupus bei praustuvo glazūrą. Čia gali būti naudojamos įvairios šluostės, pavyzdžiui, dulkėms nuo plytelių sienos nuvalyti, švelnios kempinėlės praustuvui valyti ir t. t.

Norėdami, kad jūsų dušo kabina ar stiklo sienelė prie vonios nepriekaištingai blizgėtų, ją ne tik nuvalykite ir nuskalaukite vandeniu, bet ir vandens likučius nubraukite guminiu brauktuku. Tai universalus daiktas, kuris gali būti naudojamas ir langams valyti – juo nuvalyti stikliniai paviršiai, veidrodžiai, blizgios plytelės nepriekaištingai spindės.

Gyvenamosioje patalpose

Dulkėms nuo palangių, spintelių ir kitų paviršių valyti rinkitės jums patogaus dydžio šluostę. Jei norite pašalinti specifines dėmes, galite išbandyti kempinėles-trintukus. Jos tinka dažytų sienų, grindjuosčių ir panašių paviršių valymui. Kempinėlės-trintukai nėra skirti dideliems plotams valyti, o yra skirti šalinti konkrečius nešvarumus mažame plote.

Grindų valymui yra patogu rinktis grindų šepečius su specialiu kibiru, kuriame įmontuota šepečio nugręžimo sistema. Jei jūsų namuose daugiausia išklotos plytelės – rinkitės šepečius, kurie valo drėgnesniu būdu. Jei namuose parketas ar laminatas – rinkitės geriau nugręžiamus šepečius, nes tokio tipo grindims reikia mažiau drėgmės. Sunkiai prieinamas namų vietas (pvz., po sofa) taip pat galite valyti su funkcionaliomis šluotomis, kurios leidžia pasiekti net ir tolimiausius namų kampelius. Beje, jei norite, kad išvalyti namai ne tik spindėtų švara, bet ir maloniai kvepėtų, nepamirškite į šluotos kibirą įpilti šiek tiek norimo aromato valiklio.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus