KĄ TURĖTUMĖTE ŽINOTI APIE AUTOMOBILIŲ VALYTUVUS BEI AKUMULIATORIŲ ĮKROVIKLIUS

Ar žinote, kas sieja automobilių valytuvus bei akumuliatorių įkroviklius? Atsakymas labai paprastas, t. y., tiek vienus, tiek kitus reikia rinktis atsakingai.

Automobilių valytuvų tipai

Automobiliams skirti valytuvai yra skirstomi į tris pagrindinius tipus, t. y., į klasikinius, karkasinius automobilių valytuvus, bekarkasius arba berėmius automobilių valytuvus bei hibridinius automobilių valytuvus. Klasikiniai arba karkasiniai valytuvai turi tvirtą iš plieno arba kitos medžiagos pagamintą rėmą, palaikantį valytuvus, jų gumeles ir tinkamai prispaudžiantį valytuvus prie automobilio stiklo. Bekarkasiai arba berėmiai automobilių valytuvai yra modernesnis valytuvų tipas, kuris nuo klasikinių valytuvų skiriasi tuo, kad, neturi rėmo, tačiau turi metalinę siją, padedančią tolygiai prispausti valytuvų gumeles prie automobilio lango stiklo. Hibridiniai automobilių valytuvai – tai tradicinių ir bekarkasių valytuvų derinys, kuriame puikiai dera pirmųjų dviejų automobilių valytuvų tipų gerosios savybės. Šio tipo valytuvai gali būti su patobulintu rėmu arba iš viso be rėmo. Hibridiniai automobilių valytuvai yra vertinami dėl geros aerodinamikos, tylaus veikimo ir tinkamumo bet kuriam sezonui. Renkantis valytuvus derėtų atsižvelgti į turimo automobilio pagaminimo metus, modelį ir markę. Valytuvai pagal automobilį turi būti renkami todėl, kad idealiai tiktų transporto priemonei ir būtų reikiamo dydžio.

Kas yra akumuliatorių įkrovikliai?

Akumuliatoriaus įkrovikliai – tai prietaisai, skirti švininių su skystuoju elektrolitu, ličio jonų, gelinių ir kitų tipų akumuliatoriams krauti. Įkrovikliai yra tinkami automobilių, motociklų ir kitų priemonių akumuliatoriams krauti.

Akumuliatorių įkroviklių rūšys

Akumuliatorių įkrovikliai yra skirstomi į rūšis. Jie būna įvairios galios ir talpos, taip pat skirtingos įtampos, išmanūs ir net su užvedimo funkcija. Išmanieji akumuliatoriaus įkrovikliai yra tinkami visiems švino rūgšties akumuliatoriams, įskaitant AGM ir GEL, įkrauti. Jų išėjimo įtampa yra 6–12V. Išmanūs akumuliatorių įkrovikliai turi apsaugą nuo kibirkščiavimo, trumpojo jungimo, polių sumaišymo. Visas krovimo procesas yra valdomas automatiškai. Baterija į palaikymo režimą taip pat persijungia automatiškai. Akumuliatorių įkrovikliai su užvedimo funkcija suteikia galimybę iki 25 kartų paleisti variklį vienu įkrovimu, taip pat yra patikimai apsaugoti nuo trumpojo jungimo, minimalios bei per didelės perkrovos. Šie įkrovikliai yra apsaugoti ir nuo poliškumo, nuo viršsrovės, nuo atvirkštinio ryšio, nuo atvirkštinio įkrovimo, nuo aukštos temperatūros, nuo žemos temperatūros, nuo žemos įtampos ir daugelio kitų neigiamų veiksnių. Akumuliatorių įkrovikliai pagal krovimo būdą taip pat yra skirstomi į automatinius ir rankinius. Daugybę akumuliatorių įkroviklių modelių rasite sekdami šią nuorodą: https://www.autoaibe.lt/irankiai/akumuliatoriu-ikrovimo-irenginiai/.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis akumuliatorių įkroviklius?

Renkantis akumuliatoriaus įkroviklį, būtina įvertinti keletą itin svarbių kriterijų. Pirmasis iš jų – tai akumuliatoriaus rūšis. Šis kriterijus yra labai svarbus, nes skirtingų rūšių akumuliatorius, siekiant jų nesugadinti, rekomenduojama krauti skirtinga įtampa. Antrasis kriterijus – akumuliatoriaus talpa ampervalandėmis (Ah). Pažymėtina, kad lengvųjų automobilių talpa įprastai yra maždaug nuo 35 Ah iki 235 Ah, todėl rinkdamiesi įkroviklį, išsiaiškinkite, kokios talpos akumuliatoriams jis yra skirtas. Trečiasis kriterijus – akumuliatoriaus įkrovimo rūšis. Kaip jau buvo minėta, akumuliatorių įkrovikliai būna įvairios galios ir talpos, taip pat skirtingos įtampos, išmanūs ir net su užvedimo funkcija, todėl išsirinkite tinkamiausią savo turimam akumuliatoriui. Ketvirtasis kriterijus – tai yra akumuliatoriaus įkroviklio galingumas. Pažymėtina, kad akumuliatorius rekomenduojama krauti ne didesne nei 10% akumuliatoriaus talpos srove. Penktasis kriterijus – tai krovimo būdas (automatinis arba rankinis).

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus