Įspūdžiai ir patarimai keliaujant į svajonių šalį – Egiptą

Jei jus domina atostogos Egipte ir ieškote kelionių į Tabą, Hurgadą ar Šarm el Šeicho, tuomet internetu galima įsigyti labai pigių paskutinės minutės kelionių ir bilietų. Kiekviename kurorte yra tiek daug viešbučių tipų, kad net įnoringiausi svečiai gali pateisinti jų lūkesčius. Net mažiausias keliautojas, viešbutis su baseinu, žaidimų kambariu ir animatoriumi suteiks vaikams nepamirštamų atostogų. Žinoma, animatorius stengsis ištraukti suaugusiuosius iš atlošo, dalyvauti organizuojamoje veikloje-sveikatos užsiėmimuose, dalyvauti draugiškose sporto varžybose ir kitose varžybose.

Na, neįsivaizduojama, jei jūsų atostogos nebus aktyvios be aktyvios veiklos-Egiptas yra vieta, į kurią atvyks tiek mėgėjai, tiek profesionalūs narai. Galų gale pasaulyje yra tik kelios vietos-čia, Karibuose, Australijoje ir Egipte-su spalvingais koralų rifais, kuriuose gyvena egzotinės žuvys.

Prieš vykstant į Egiptą privalote žinoti keletą dalykų:

Į Egiptą su asmens tapatybės kortele neskrisite. Kelionei reikalingas pasas, o grįžus pasas turi galioti 6 mėnesius. Taip pat reikalinga viza. Paprastai ji mokamas perkant poilsines keliones internetu arba kelionių agentūroje.

Šalies valiuta yra Egipto svaras. EGP = 100 pleistrų. Valiutą keiskite kuo mažiau, nes mokant dideliais banknotais gali atsirasti grąža už sulaužytus, suglamžytus ar suteptus banknotus, kuriuos vėliau sunku pakeisti. Daugelis didesnių parduotuvių ir restoranų priima banko korteles, tačiau visada turėkite grynųjų su savimi atokiausiuose rajonuose. Valiutą galite keistis bankuose, oro uostuose ar viešbučiuose, tačiau atkreipkite dėmesį į valiutos kursą.

Orai Egipte yra pakankamai karšti beveik ištisus metus. Patartina per karščius gerti kuo daugiau vandens, tačiau nerekomenduojama tiesiogiai naudoti vandentiekio vandens. Dėvėkite galvos apdangalus, akinius nuo saulės ir nepamirškite patepti apsaugos nuo saulės. Nerekomenduojama degintis nuo 11 iki 16 val.

Į lagaminą supakuokite šviesius medvilninius drabužius. Nepamirškite apsirengti šiltais drabužiais, nes naktį oras atvės, ypač žiemą. Taip pat rekomenduojama, kad aprangos kodas būtų oficialesnis, o vakarienei rekomenduojama apsistoti aukščiausios klasės viešbutyje. Patogūs batai – privalumas. Kai kurie paplūdimiai gali būti uolėti, todėl į bagažą atsineškite specialius batus. Dėvėkite tinkamus drabužius eidami į šventoves, mečetes.

Maudydamiesi nesunaikinkite ar kitaip nežalokite koralų. Bauda už šį vandalizmą yra maždaug 100 USD. Maudytis draudžiama vakare, kai saulė leidžiasi.

Lietuvių skrandžiams Egipto virtuvė yra įvairi ir neįprasta. Todėl prašome paragauti patiekalų saikingai. Dažnai nusiplaukite rankas. Nevalgykite neplautų vaisių. Jei jus domina gatvės maistas, bent jau įvertinkite higieną. Lietuvos turistai į  bagažą dažnai įmeta ne tik vaistų nuo skrandžio problemų ir viduriavimo, bet ir kitų higienos priemonių. 

Egiptas yra musulmonų šalis, todėl nėra parduotuvių, prekiaujančių alkoholiniais gėrimais. Jį galima įsigyti tik neapmuitinamose parduotuvėse ir viešbučiuose.

Kaip ir bet kurioje šalyje, Egipte galite susidurti su kišenvagiais. Ypač daiktų laikymas perpildytose vietose, pavyzdžiui, turguose. Šalies kurortai yra pakankamai saugūs, kad galėtų drąsiai vaikščioti dieną ir naktį.

Atminkite, kad Egipte draudžiama fotografuoti tiltus, uostus, oro uostus, karines vietas be sutikimo.

Galite keliauti po Egiptą traukiniu ar autobusu. Pastarasis variantas yra pigesnis, bet ne toks patogus kaip traukinys.  Paprastai bilieto kaina yra 1–2 Egipto svarai, tačiau galutinė kaina susitarta prieš įlaipinant. Naudodamiesi taksi taip pat turite susitarti dėl kainos prieš lipdami į autobusą.

Arbatpinigiai – labai populiarus dalykas šalyje. Jų lauks kiekvienas jums padėjęs – autobuso vairuotojai, viešbučio darbuotojai ir pn. Davus pinigų bus rodomas didesnis dėmesys, darbuotojai taps paslaugesni ir mandagesni, bet tik kuriam laikui. Nereikėtų persistengti duodant arbatpinigius. Geriau po mažiau, bet dažniau. Restoranuose aptarnavimo mokestis gali būti įtrauktas į sąskaitą, todėl atidžiai pažiūrėkite už ką ir kiek mokate.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Muzika namai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Technika Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus