Antsvorio ir nutukimo gydymas

Antsvorio ir nutukimo gydyme svarbiausia yra nustatyti ir aptarti svorio metimo klausimą individualiai su kiekvienu pacientu. Pirminis svorio metimo tikslas nuo 5 iki 7 % kūno svorio yra tinkamiausias daugeliui pacientų. Sumažinus svorį daugiau 5 % sumažėja kardiovaskulinių ligų, dislipidemijų, hipertenzijos, cukrinio diabeto rizika.

Svarbiausia reikia neužmiršti, kad, rūpintis sveika ir subalansuota mityba reikia visą gyvenimą. Jeigu žmogaus mitybos principai buvo netaisyklingi, valgė nereguliariai, chaotiškai, tai tikėtis greitų rezultatų pradėjus laikytis kažkokios dietos, negalima. Svarbiausia kuo ilgiau maitintis subalansuotu maistu, nes  įpročiams atsirasti pakanka 3 dienų,  susiformuoti savaitės, o išlikti 30 – 60 dienų. Svyravimai – peršokimai nuo vienos prie kitos dietos, grįžimas prie senų mitybos įpročių – labai išbalansuoja medžiagų apykaitą, skatina ją lėtėti, dėl to žmogus vietoje laukiamo rezultato gauna priešingą – ne tik nekrenta svoris, bet ir ima blogėti sveikata.

childhood obesity

Antsvorio ir nutukimo gydyme svarbiausia svorio reguliavimas. Svorio reguliavimas – tai pusiausvyros išlaikymas tarp gaunamų ir sunaudojamų kalorijų. Moksliniu požiūriu, rimčiausia dabartinė rekomendacija nutukusiems žmonėms yra nuolatinis sumažinto kaloringumo ir sumažinto riebalų kiekio dietos derinimas su fiziniu aktyvumu bei mitybos įpročių keitimas.

Svorio metimo greitis priklauso nuo energijos suvartojimo ir individualių poreikių. Energijos poreikiai yra įtakojami amžiaus, lyties, genetinių faktorių. Pavyzdžiui, vyrai numeta daugiau svorio nei moterys, nors jie vienodo ūgio ir svorio, suvalgo vienodą maisto porciją, kadangi vyrai turi didesnę liesesnę kūno masę, mažesnį procentinį riebalų kiekį, todėl jų energijos sueikvojimas yra didesnis. Vyresni žmonės skirtingos lyties turi mažesnį energijos suvartojimą, jų svoris krenta lėčiau nei jaunų žmonių, medžiagų apykaitos greitis sumažėja vidutiniškai 2% per dešimtmetį (apie 100 kcal per dešimtmetį). Genetiniai faktoriai svarbūs ir gali įtakoti svorio augimą skirtingai, pavyzdžiui, identišką vyrų dvynių porą, kuriems persivalgymas įtakoja svorio didėjimą, permaitinus 1000 kcal per dieną nuo 84 iki 100 dienų, svoris didėja individualiai nuo 4,3 iki  13,3 kg.

Antsvorio ir nutukimo gydyme svarbiausia svorio reguliavimas. Svorio reguliavimas – tai pusiausvyros išlaikymas tarp gaunamų ir sunaudojamų kalorijų. Moksliniu požiūriu, rimčiausia dabartinė rekomendacija nutukusiems žmonėms yra nuolatinis sumažinto kaloringumo ir sumažinto riebalų kiekio dietos derinimas su fiziniu aktyvumu bei mitybos įpročių keitimas.

Mitybos įpročių keitimas yra ilgalaikis procesas, kuris neišsiugdomas per kelias dienas ar savaites ir svarbus siekiant optimalios kūno masės diagnozavus antsvorį (KMI > 25 ≤ 30). Keisti mitybos įpročius reikėtų labai pamažu, iš lėto pratinant organizmą prie reguliarios subalansuotos mitybos.  Tik nuoseklumas ir sistemingumas padeda pasiekti norimų rezultatų. O kasdien suvartojant 100 kcal mažiau nei priklauso, per metus svoris sumažėtų 5 kg.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus