Senoji Tibeto medicina ir visa tiesa apie ją

Senoji Tibeto medicina yra išlikusi iki šių dienų ir nežada trauktis. Ji remiasi ne tik Rytų filosofija, menu, bet taip pat nemažą dalį sudaro mokslas. Daugiau nei prieš 1300 metų visos tuo metu egzistavusios medicinos žinios buvo užrašytos ir išsaugotos iki dabar. Tuo tarpu kokia tuo laikotarpiu buvo Europoje medicina, galima sužinoti tik iš nuotrupų. Žmonės, norėdami išgydyti ligas, kurių nepavyksta įveikti gydant šiuolaikine medicina: lėtiniai uždegimai (ypač sąnarių), aterosklerozė, diabetas, alergija, bronchinė astma, pasitiki Tibeto medicina.

Tibetiečiai turi ir žino, kaip panaudoti vietoje augančias vaistažoles, tačiau jų neužtenka, kad galėtų išgydyti visą pasaulį, todėl telkiamasi į mokslą, kad būtų kuo daugiau sužinota ir atrasta būdų, kaip padėti žmonijai pasveikti nuo įvairiausių ligų bei stiprinti organizmą. Galbūt keista, kad tiek daug metų išsilaikė Tibeto medicina ir ja pasitikima iki šiol. Kadangi mokslininkų atlikti tyrimai tik patvirtina senąsias Tibeto medicinos dogmas, ją pasikliauti tikrai galima.

Ši medicina remiasi filosofija, kad reikia gydyti ne pačią ligą ir jos matomus rezultatus, tačiau ligos kilmės priežastis. Kodėl žmogus susirgo, kas turėjo įtakos ligai atsirasti? Svarbiausia priežastis, trikdanti mūsų pusiausvyrą – elgesys. Čia pasireiškia Tibeto medicinos glaudus ryšys su budizmo tikėjimu. Todėl galima gydymą pradėti ne tik nuo vaistų, bet telktis į dvasinį gydymą, tobulėjimą – pasinerti į maldas bei tam skirtus ritualus.

Ši, seniausia iki šių dienų praktikuojama, medicininė sistema remiasi penkiais pagrindiniais Žemėje egzistuojančiais elementais: oru, ugnimi, vandeniu, žemė ir erdve. Taip pat prie jų glaudžiai rišasi trijų pradų teorija: Beken, Lung ir Tripa. Visi šie penki elementai maišydamiesi sukuria materiją, kuri ir pasireiškia per tris pradus arba kitaip vadinamas energijas.

Taigi Tibeto medicina – gilus mokslas ir filosofija, kurią įkandus ir perpratus žmonės atranda save iš naujo. Žinoma, galima imtis ir kitų, paprastesnių būtų, kaip antai Kinijoje gaminama Fohow produkcija, kuri tiesiogiai natūralių preparatų būdų gydo ligas ir susirgimus dėl jos sudėtyje esančio parazitinio grybo, kuris vadinasi kordicepsas.

Rytų kultūra ir medicina skiriasi nuo mums įprastos vakarietiškos, kuri reikiasi tik sintetiniais vaistais. Gal pats laikas ir mums su ja susipažinti ir grįžti arčiau gamtos, atrasti save ir gyventi sveikai?

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus