Plieninė, šiferinė, čerpinė stogo danga: privalumai ir trūkumai

stogodanguprekyba.ltKokybiškas, estetiškai patrauklus ir ilgaamžis stogas užtikrins kasdienybės komfortą ir suteiks jūsų namui daugiau elegancijos. Ne veltui sakoma, kad stogas – tai namo vizitinė kortelė, todėl šiam pirkiniui skirkite ypatingą dėmesį. Visų pirma, rinkitės šios srities profesionalus, pvz., stogodanguprekyba.lt, kad būtumėte tikri dėl naudojamų medžiagų kokybės ir ilgaamžiškumo, gautumėte visas aktualias konsultacijas ir būtinas garantijas.

Pirkėjų patogumui stogo dangų prekybos lyderiai siūlo gana plačią stogo dangų pasiūlą. Konkretus sprendimas gali skirtis nuo daugelio išorinių rodiklių: stogo konstrukcijos, dangos kainos ir išvaizdos, garantijos, ilgaamžiškumo ir t. t. Praktika rodo, kad populiariausiųjų dangų gretose išlieka plieniniai stogai, šiferio dangos, bituminės čerpelės ir čerpės. Siekdami priimti racionaliausią sprendimą individualiu atveju, turėtumėte susipažinti su šių dangų trūkumais ir privalumais. Jei vis dar abejojate, pasitarkite su šios srities profesionalais.

Plieninė danga. Plieninės stogo dangos gali būti įvairių spalvų, formų ir skirtingų padengimų. Bene populiariausias pasirinkimas – plieninė danga, imituojanti čerpes. Jei renkatės šį variantą, siūlome pagalvoti apie aukštesnės bangos profilį – toks stogas atrodys elegantiškiau ir solidžiau. Svarbiausias dangos privalumas yra jos kaina. Tai gana nebrangi danga, greitai ir lengvai montuojama. Be to, plienas užtikrina gražią estetiką ir leidžia įgyvendinti daugelį dizaino vizijų. Trūkumai – barškėjimas. Tiesa, minėtasis rūpestis išsprendžiamas, naudojant papildomą garso izoliaciją. Dar viena bėda yra tai, kad dėl nekokybiško montavimo plienas gali pradėti rūdyti.

Šiferio danga. Šiferio danga vertinama dėl savo ilgaamžiškumo ir patikimumo. Ilgą laiką šiferio gamybai buvo naudojamas žmogaus sveikatai pavojingas asbestas, kuris šiandien yra pakeistas į sintetinį pluoštą, tuo pačiu atliekantį ir armavimo funkciją. Be to, šiuolaikinis šiferis yra ekologiška, nedegi ir kvėpuojanti medžiaga, kuri efektyviai pagerina stogo ventiliaciją. Tiesa, vertinant estetinius niuansus, reikia pripažinti, kad šiferio formų ir spalvų pasirinkimas nėra didelis, o spalvos gana greitai išblunka.

Bituminių čerpelių danga. Bituminių čerpelių populiarumas atkeliavo iš Amerikos, kur minėtoji danga yra viena populiariausių ir dažniausiai naudojamų. Šis sprendimas užtikrina puikią estetiką, o pirkėjas gali rinktis iš didelės formų ir spalvų pasiūlos. Be to, dėl mažesnių sąnaudų, bituminės čerpelės yra puikus pasirinkimas netaisyklingų formų stogams. Iš kitos pusės, renkantis čerpeles, papildomai reikės OSB3 plokštės bei pakloto, o tai reiškia, kad bendra stogo kaina gerokai padidėja. Šiems stogams reikalingos ir papildomos priemonės nuo samanojimo.

Čerpinė danga. Svarbiausių čerpių privalumai – jų prabangi išvaizda ir ilgaamžiškumas. Tai tradicinė danga Lietuvoje, skaičiuojanti šimtmečius. Čerpės gali būti betoninės ir keraminės. Abiejų naudojimo laikas yra gan panašus, tačiau konkrečiu atveju skiriasi gamybos principas, paviršius ir atspalvis. Dėl unikalios estetikos ir svorio čerpių danga puikiai tinka rąstiniams namams, tačiau čerpėms reikalinga speciali konstrukcija, gan brangios stogo komplektavimo detalės ir priemonės nuo samanojimo.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus