Kiek kainuoja patiems pasiūti batus?

bateliaiKeista, tačiau nors iškilmingai progai kulniuojame pas siuvėją siūti suknelės, į batsiuvus žvelgiame, kaip į pramoniniu būdu pasiūtų batų sutaisymo meistrą. Vis dar nepelnytai sumenkinama batsiuvių profesija atima iš vartotojo galimybę rinktis. Gaila, tačiau panašu, kad net sugrįžusi mada naudoti rankų darbo gaminius nereabilituoja batsiuvystės amato.

Individualios batų poros kaina

Individualiai pasiūti bateliai yra puiki išeitis, jeigu turite nestandartinio dydžio pėdą. Tačiau verta pripažinti, kad išmėginti šį gyvenimo malonumą iki šiol stabdydavo kaina, arba, bent jau mitas, kad tokie batai vyrams ir bateliai moterims kainuos kosmosą remiančias sumas. Tiesą pasakius, priklausomai nuo medžiagų individualiai pasiūti bateliai gali kainuoti apie šimtą – du šimtus eurų.

Laikas ir sezoniškumas

Antras mitas, kuris mus nuolat atbaido nuo užsakymų pas batsiuvį yra laikas. Individualiai bateliai gali būti pasiuvami per kelias dienas ar savaitę. Kaip ir galima spėti užsakymo įvykdymo laikas priklauso nuo užsakymo sudėtingumo. Tarkim, moteriski zieminiai batai bus siuvami ilgiau nei avėti vasarą skirti bateliai.

Kokybė

Vis dėlto, nepaisant to ar siuvami žieminiai batai moterims, ar basutės, investuotas laikas ir pinigai atsiperka ne visuomet. Darbo rezultatas gali nepatikti ne tik dėl batsiuvio meistrystės, tačiau ir vizualinio idėjos išpildymo niuansų. Kita vertus, svarbiau batsiuvo naudojama medžiaga batelių gamybai, nei juos siuvančiojo profesionalumas. Tai atsiliepia kainai. Tarkim, batui naudojamos odos storis privalo būti nemažesnis nei 1,2 – 1,3 mm. Taip pat matuojamas batas pagal žmogaus kojos išlinkį, kurį sudaro keturi arba penki taškai.

Alternatyvos

Ir vėl tenka grįžti į tradicines parduotuves. Tačiau čia žinomi prekiniai ženklai nenuvilia jau metų metus. Didelį asortimentą turi batai rieker, batai deichmann ir k.t. Žinomų gamintojų gaminiai patogūs ir laiko išbandyti. Patogu pasirinkti norimą stilių, spalvą, kainą, pagal paskirtį (tarkim, zygio batai). Sutaupyti leidžia perkami moteriski batai internetu.

Panašu, kad ateityje batsiuvio amato meistrų rasti bus vis sunkiau. Juk šio amato jau nemoko profesinėse mokyklose. Lietuvoje yra tik vienintelis kursas skirtas būsimiems ortopedinės avalynės gamintojams.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija Londono Olimpinės žaidynės Menas Mistika Moterims Prieskoniai Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Sekso horoskopas Skaičiai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Vandenyje tirpūs vitaminai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus