Įmonių pardavimas ne tik tinginiams

imoniu pardavimasTeko girdėti sakant, kad įmonių pardavimas yra skirtas tik tinginiams, kurie patys tingi steigti savo verslą. Nieko panašaus. Tai be galo racionalus ir pamatuotas žingsnis finansiškai.

Įmonių pardavimas siekiant pradėti verslą – gana sena paslauga. Profesionalūs įmonių steigėjai įsteigia keletą UAB skambiais ir lengvai atsimenamais pavadinimais, sutvarko visus dokumentus ir tada jas parduoda. Pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartis ir įmonė per valandą perleidžiama naujiesiems savininkams, duomenys apie pasikeitusius savininkus elektroniniu būdu perduodami „Registrų centrui“, su kuriuo toliau bendrauja naujieji savininkai. Visa pardavimo procedūra užtrunka pusvalandį, po kurio galima išrašyti sąskaitas ir gauti pirmuosius pavedimus į įmonės sąskaitą.

Tas faktas, kad norint pradėti verslą, galima tiesiog nusipirkti įmonę, ir pakurstė tokias nedviprasmiškas mintis, kad tai tinginių būdas pradėti verslą.

Kokie argumentai, lėmė įmonės įsigijimą?

Įmonės steigimas sukelia nemažai streso, nes reikia surinkti nemažai dokumentų. Kai kurių gavimas gali būti labai nesklandus. Įmonės adreso registravimas yra bene problematiškiausia dalis steigiant įmonę, todėl natūralu, kad verslininkai patiria nemažai streso bandydami gauti visų savininkų parašus arba priversti juos pasinaudoti el. parašu.

Gintaras Aučinikas, UAB „Apskaita AG“ vadovas.

Streso perkant įmonę visiškai nėra, nes tai paprastas paslaugos ar prekės pirkimas. Dėl to įmonės pardavimas yra populiarus tarp jau esamų verslininkų, kurie jau yra dalyvavę aktyviai steigiant naują verslą, ir žino, su kokiomis emocijomis susiduriama.

Steigimui sugaištamas laikas yra svarbus ne ką mažiau.

Steigiau įmonę pas profesionalius įmonių steigėjus. Iš tikrųjų visa procedūra truko valandą, tačiau vėliau teko tvarkyti ir kitus dokumentus, atsidarinėti sąskaitas banke, bendrauti su mokesčių inspekcija ir kitomis institucijomis. Tai iš manęs atėmė dar kelias valandas brangaus laiko.

Marius Kuitniauskas, UAB „Rašytojas“ direktorius.

Jei verslas sutvarkomas per 2-3 valandas – nieko baisaus. Jei dokumentų tvarkymas trunka 10 ir daugiau valandų, tai automatiškai reiškia nuostolius verslininkui, kurio valanda kainuoja 100 ir daugiau litų. Dėl to renkamasi lengvas ir greitas variantas – įmonių pirkimas iš pačių steigėjų.

Kaina šiuo atveju nėra tokia svarbi. Įmonių pardavimas galimas ir su nedidelėmis sumomis – 950 litų. Panašiai kainuoja ir pats steigimas, tik laiko atžvilgiu viskas trunka ilgiau. Bet kuriuo atveju verslą pradėti galima už 1000 litų per vieną dieną. Tai grynai ekonominis paskaičiavimas, o ne tinginystė. Brandus verslininkas žino, kad tam tikrus darbus geriau tegul daro profesionalai. Lemputę įsisukti galime ir patys, tačiau išvedžioti lubose apšvietimo sistemą kviečiame elektriką, o ne skaitome iš brėžinių ir patys bandome sujungti laidus. Klaidos kainuoja daug, todėl ir kuriant verslą pasirenkama mažiausia klaidos galimybė ir už tai susimokama.

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus