Apatinis trikotažas skaičiuoja tūkstančius istorijos metų

apatinis trikotažasTikrai nenustebsite, jei pasakysime, kada apatinis trikotažas skaičiuoja jau tūkstančius metų. Taip, dabar naudojami apatiniai drabužiai gerokai skiriasi nuo tų, kurie buvo naudoti anksčiau, taigi, įdomu pasižvalgyti, kaip vystėsi apatinių istorija, ir kokie etapai yra patys svarbiausi.

Drobiniai ir lininiai apatiniai

Spėjama, kad pirmieji apatiniai, pagaminti iš šių medžiagų, pasirodė dar 3000 m. pr. Kr. Kilmingieji galėjo sau leisti įpirkti ilgas drobines tunikas, o štai ne tokie turtingi žmonės nedėvėdavo viršutinės apatinių dalies. Šis apatinis trikotažas buvo gana laisvas, ir tik vėliau pereita prie labiau prigludusių apatinių, kurie ne visada yra gana patogūs.

Korsetai

Taip, taip, dažnai teigiama, kad grožis reikalauja aukų, tačiau tuomet, kai kalbama apie liekną it vapsvos liemenį, auka gali būti pernelyg didelė. Korsetai labiausiai išpopuliarėjo Viktorijos laikais, kuomet lieknas liemuo buvo vienas svarbiausių grožio etalonų. Deja, kartais dėl per daug suveržto liemens moterys alpdavo, nes joms buvo sunku įkvėpti.

Apatinio trikotažo perversmas

Apatinio trikotažo istorija svarbiais metais laikomi 1920-ieji, kada galiausiai atsisakyta varžančių korsetų.  Šiuo laikotarpiu moterys rinkosi kelnaites paaukštintu liemeniu, apatinis naktinukus it prisegamas kojines. Neretais atvejais to meto apatinis trikotažas tampa ir šiuolaikinių dizainerių įkvėpimo šaltiniu.

Wonder Bra – krūtis pakeliančios liemenėlės

Šis išradimas priskiriamas dešimtajam dešimtmečiui. Jau 1994 metais krūtinę pakeliančios liemenėlės buvo parduodamos visose apatinio trikotažo parduotuvėse, ir jos liko populiarios iki pat šių dienų.

Pirmosios pėdkelnės

Pėdkelnių istorija taip pat skaičiuoja daugybę metų, tačiau pirmosios pėdkelnės anaiptol nepriminė dabartinių. Ispanai pirmieji pradėjo megzti pėdkelnes, kurios buvo tarsi vienetiniai meno kūriniai. Žinoma, tokios pėdkelnės buvo tikrai nepigios, tad jas įsigyti galėjo sau leisti tik kilmingieji. Kiek vėliau išpopuliarėjo šilkinės kojinės ir pėdkelnės, kurias paprastai mūvėjo vyrai.

Perversmas pėdkelnių pramonėje

Ilgą laiką moterys segėjo ilgs sijonus, tad pėdkelnės nebuvo labai reikalinga prekė. Vis dėlto, nuo 1934 metų sijonai ėmė sparčiai trumpėti, taigi, atsirado poreikis mūvėti pėdkelnes. 1930 metais buvo išrastas sintetinis audinys, kris užtikrino, kad pėdkelnės nesmuks ir bus pakankamai tvirtos. Naujasis išradimas pateisino lūkesčius, ir netrukus sintetinės pėdkelnės ir kojinės tapo viena geidžiamiausių prekių.

Pėdkelnių… imitacija?

1930 metais, kai buvo išrastas sintetinis audinys, parduota daugybė pėdkelnių ir kojinių, tačiau po kiek laiko prekė tapo deficitinė (taip nutiko dėl prasidėjusio Antrojo Pasaulinio karo). Pėdkelnės tapo itin brangios ir sunkiai gaunamos, tad moterys, norėdamos būti madingos, sugalvojo gudrybę: kojas pudruodavo ir brėždavo juodą liniją, kuri imituoja pėdkelnių siūlę.

Šiandien tikrai negalime skųstis apatinio trikotažo ar pėdkelnių modelių pasirinkimo stoka, tačiau taip buvo ne visada: neitas tikrai ilgas kelias, kol buvo sukurta tai, kas šiandien mums atrodo paprasčiausiai natūralu.

 

 

 

 

 

Komėntarų nėra.

Palikite komentarą

Sudomins

Apleistos Vietos Arbatos receptai Architektūra Astronomija Augalai Automobiliai Bendra Dizainas Gamta Geografija Grožis ir stilius Grybai Gyvūnai Istorija Išradimai Kavos receptai Kelionės Knygos Kulinarija laisvalaikis Londono Olimpinės žaidynės Menas Moterims Muzika namai Nekilnojamas turtas Receptai Rekordai Riebaluose tirpūs vitaminai Skaičiai Sportas Stalo žaidimai Suaugusiems Sveikata Topai Transportas Uncategorized Valgomi grybai Video Vitaminai Vyrams Vyras Įdomios vietos Įvairenybės Žmogus